• вторник, 16 јули 2024
Општина Карпош ја промовираше услугата за посебен превоз на стари, болни и лица со попреченост

Општина Карпош ја промовираше услугата за посебен превоз на стари, болни и лица со попреченост

Скопје, 11 јули 2024  Согласно Програмата на Одделението за детска, социјална и здравст...

Без вода дел од Карпош

Без вода дел од Карпош

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Поради дефект денеска без вода ќе останат корисниците на булеварот „Пар...

Без струја дел од општина Карпош

Без струја дел од општина Карпош

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Без струја денеска од 9 до 12 часот ќе бид...

Без струја делови од Центар и Карпош

Без струја делови од Центар и Карпош

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Без електрична енергија денеска ќе останат делови од скопските општини...

Без струја утре делови од Карпош и Центар

Без струја утре делови од Карпош и Центар

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од скопските општини Кар...

„Комунална хигиена“: Енормно зголемен градинарскиот отпад во Карпош

„Комунална хигиена“: Енормно зголемен градинарскиот отпад во Карпош

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје се соочува со енормно...

ЦУК: Пожари на отворено во скопските општини Бутел, Карпош, Сарај

ЦУК: Пожари на отворено во скопските општини Бутел, Карпош, Сарај

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Три пожари на отворено се регистрирани изминатите 24 часа. Пожарникари и...

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Кисела Вода, Чаир

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Карпош, Кисела Вода, Чаир

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа, утре без елект...

Општина Карпош апелира да не се користат услуги на луна паркот кај базен „Борис Трајковски“

Општина Карпош апелира да не се користат услуги на луна паркот кај базен „Борис Трајковски“

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Општина Карпош апелира до сите граѓани, а особено до младите, да не ги к...

Град Скопје: Завршен проектот за изградба на улица „4“ во Криви Дол

Град Скопје: Завршен проектот за изградба на улица „4“ во Криви Дол

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Град Скопје го заврши проектот за изградба на новопроектираната улица „4...

„Цртање на асфалт“ во Детски културен центар Карпош

„Цртање на асфалт“ во Детски културен центар Карпош

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - ЈУ Детски културен центар (ДКЦ) - Карпош традиционално и оваа година ќе...

Општина Карпош демантира дека издала одобрение за забавниот парк кај „Борис Трајковски“

Општина Карпош демантира дека издала одобрение за забавниот парк кај „Борис Трајковски“

Скопје, 21 мај 2024 Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот...

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Аеродром, Ка...

„Генералка викенд“ во Карпош

„Генералка викенд“ во Карпош

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, „Ге...

Град Скопје: Казнето правното лице кое монтира панорамско тркало во Карпош

Град Скопје: Казнето правното лице кое монтира панорамско тркало во Карпош

Скопје, 18 мај 2024  Почитува...

Image

Остани поврзан