• недела, 19 мај 2024

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, синоќа во 20:30 часот го лишиле од слобода Т.Б.(40) од Скопје. 

При претрес во неговиот дом на подрачјето на Аеродром извршен со судска наредба,  како што соопшти денеска МВР, биле пронајдени и одземени дигитална вага и марихуана. 

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. дма/цр

Фото: МИА архива

Остани поврзан