• вторник, 16 јули 2024

Во израелски напад врз бегалскиот камп Нусеират загинаа најмалку 17 луѓе

Во израелски напад врз бегалскиот камп Нусеират загинаа најмалку 17 луѓе

Газа, 18 јуни 2024 (МИА) – Најмалку 17 луѓе загинаа при синоќешното израелско бомбардирање врз бегалскиот камп Нусеират во централниот дел на Појасот Газа, објавија локалните медиуми.

Најмалку 274 раселени Палестинци се убиени во бегалскиот камп Нусеират во текот на месецот, откако израелската армија изврши операција за спасување на четири израелски заложници. ми/

фото: ЕПА

Остани поврзан