• понеделник, 22 јули 2024
ЕВРО2024: Англија минимално ја совлада Србија

ЕВРО2024: Англија минимално ја совлада Србија

  Гелзенкирхен, 16 јуни 2024 (МИА) – Англија ја совлада вечерва Србија во Гелзенкирхен...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 јуни 2024  Скопје -  Работен  состанок за воведувањето на...

Панче Тошковски се заблагодари за предлогот да биде министер за внатрешни работи

Панче Тошковски се заблагодари за предлогот да биде министер за внатрешни работи

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) –  Предложениот кандидат за министер за внатрешни работи,  Панч...

Мицкоски: Очекувам дека сите пратеници безусловно ќе гласаме за законот за локална самоуправа

Мицкоски: Очекувам дека сите пратеници безусловно ќе гласаме за законот за локална самоуправа

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) – Мандатарот за формирање влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Сиљановска Давкова се сретна со Мицотакис и Главчев

Сиљановска Давкова се сретна со Мицотакис и Главчев

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Претседатеката Гордана Сиљановска Давкова објави дека на маргините на С...

Мицкоски: Очекувам гласање за новата влада викендот на 22 и 23 јуни

Мицкоски: Очекувам гласање за новата влада викендот на 22 и 23 јуни

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Гласањето за новата влада очекувам да биде во текот на следниот викенд...

Тошковски предложен за министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии

Тошковски предложен за министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Досегашиот технички министер за внатрешни работи Панче Тошковски е канд...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 јуни 2024 Атина - Во Атина почнува дводневна меѓународна конференција за...

Изјава на мандатарот Мицкоски за кадровските решенија во владата од коалицијата „Твоја Македонија“ (во живо)

Изјава на мандатарот Мицкоски за кадровските решенија во владата од коалицијата „Твоја Македонија“ (во живо)

Скопје,  16 јуни 2024 (МИА) -  Изјава на мандатарот за состав на влада и лидер на ВМРО-ДПМ...

Кибер напад врз ТВП за време на фудбалскиот натпревар Полска – Холандија

Кибер напад врз ТВП за време на фудбалскиот натпревар Полска – Холандија

Варшава, 16 јуни 2024 (МИА) – Интернет-страницата на спортскиот канал на Полската јавна телевизија (...

„Тактичката пауза“ на израелската армија е неприфатлива за Нетанјаху

„Тактичката пауза“ на израелската армија е неприфатлива за Нетанјаху

Ерусалим, 16 јуни 2024 (МИА) – Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска ја критикуваше „такти...

ЕВРО2024: Англиски и српски навивачи се судрија во Гелзенкирхен

ЕВРО2024: Англиски и српски навивачи се судрија во Гелзенкирхен

  Гелзенкирхен, 16 јуни 2024 (МИА) – Во пресрет на вечерашниот натпревар од групата Ц м...

Прв натпревар без победник на ЕУРО2024, Данска и Словенија ремизираа

Прв натпревар без победник на ЕУРО2024, Данска и Словенија ремизираа

  Штутгарт, 16 јуни 2024 (МИА) – Данска и Словенија го одиграа вечерва првиот натпревар...

Зеленски: Путин нема да стави крај на војната

Зеленски: Путин нема да стави крај на војната

Берн, 16 јуни 2024 (МИА) – Киев утре ќе одржи мировни преговори со Русија ако Москва се повлече од ц...

Професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден“

Професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден“

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА)  -  Седумдесетина професионални велосипедисти од цела држава уч...

Image

Остани поврзан