• петок, 19 јули 2024

Изјава на мандатарот Мицкоски за кадровските решенија во владата од коалицијата „Твоја Македонија“ (во живо)

Изјава на мандатарот Мицкоски за кадровските решенија во владата од коалицијата „Твоја Македонија“ (во живо)

Скопје,  16 јуни 2024 (МИА) -  Изјава на мандатарот за состав на влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за кадровските решенија во новата влада од коалицијата „Твоја Македонија“, што вечерва беа потврдени од Извршниот и Централниот комитет на партијата. 

 

 

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан