• четврток, 18 јули 2024
Реал повторно е „кралот на Европа“!

Реал повторно е „кралот на Европа“!

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид повторно е „кралот на Европа“! „Лос Бланкос“ ја победи Борус...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

2 јуни 2024  Тетово - Заеднички состанок на партиските и претставнички...

Букеле го почна вториот претседателски мандат во Ел Салвадор

Букеле го почна вториот претседателски мандат во Ел Салвадор

Сан Салвадор, 1 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Ел Салвадор, Наџиб Букеле, денеска ја презеде фун...

Макрон го поддржа планот на Бајден за прекин на огнот во Газа

Макрон го поддржа планот на Бајден за прекин на огнот во Газа

Париз, 1 јуни 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон го поддржа американскиот предлог з...

Един Терзиќ го одреди стартниот состав, се е подготвено за големото финале во Лигата на шампионите!

Един Терзиќ го одреди стартниот состав, се е подготвено за големото финале во Лигата на шампионите!

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Откако Реал Мадрид го објави составот на два и пол часа пред почетокот н...

Тајани: Одлуката на Шолц за употреба на оружјето на руска територија може да доведе до Трета светска војна

Тајани: Одлуката на Шолц за употреба на оружјето на руска територија може да доведе до Трета светска војна

Рим, 1 јуни 2024 (МИА) – Шефот на италијанската дипломатија, Антонио Тајани, денеска предупреди дека...

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид ја задржа традицијата да го објави својот стартен состав пор...

Зохре Елахиџан е првата жена пријавена за претседателските избори во Иран

Зохре Елахиџан е првата жена пријавена за претседателските избори во Иран

Техеран, 1 јуни 2024 (МИА) - Зохре Елахиџан е првата жена која се пријави за претстојните вонредни п...

Поројни дождови и поплави во Баварија, жителите евакуирани со хеликоптер

Поројни дождови и поплави во Баварија, жителите евакуирани со хеликоптер

Минхен, 1 јуни 2024 (МИА) – Поројните дождови зафатија големи делови од јужна Германија, предизвикув...

Калас: Естонија нема план „Б“ доколку Украина ја загуби војната

Калас: Естонија нема план „Б“ доколку Украина ја загуби војната

Талин, 1 јуни 2024 (МИА) - Естонската премиерка Каја Калас денеска изјави дека Естонија нема план „Б...

Орбан: Мора да спречиме Европа да влезе во војна со Русија

Орбан: Мора да спречиме Европа да влезе во војна со Русија

Будимпешта, 1 јуни 2024 (МИА)  - Унгарија сака да ја спречи Европа да влезе во војна со Русија,...

Вардар подобар од Пробаскет во првото полуфинале од завршниот женски кошаркарски турнир во М-18

Вардар подобар од Пробаскет во првото полуфинале од завршниот женски кошаркарски турнир во М-18

Делчево, 1 јуни 2024 (МИА) - Во Делчево започна финалниот турнир за кошаркарки во М-18 конкуренција....

МВР билтен ДПЛ

МВР билтен ДПЛ

Скопје, 1 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници вчера ги лишиле од слобода Т.П.(31) од село...

Живко Грозданоски  нов претседател на Друштвото на писателите на Македонија

Живко Грозданоски  нов претседател на Друштвото на писателите на Македонија

Скопје, 1 јуни 2024 (МИА) - Живко Грозданоски е избран за нов претседател на Друштвото на писателите...

"Марш за живот" во Тирана против предлог-законот "Сексуален живот и репродукција"

Тирана, 1 јуни 2024 (МИА) - Албанската коалиција „За семејство и живот" денеска во Тирана,  орг...

Image

Остани поврзан