• четврток, 18 јули 2024
Де Роси потпишува нов договор со Рома

Де Роси потпишува нов договор со Рома

Рим, 24 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси ќе потпише нов договор со клубот за следн...

Обамејанг прогласен за најдобар играч во Лига Европа

Обамејанг прогласен за најдобар играч во Лига Европа

Марсеј, 24 мај 2024 (МИА) - Триесет и четири-годишниот напаѓач на Марсеј, Пјер-Емерик Обамејанг е пр...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 мај 2024 Скопје - „Климатска акција сега!“ во организација на „Гоу грин...

Панатинаикос е првиот финалист во Евролигата

Панатинаикос е првиот финалист во Евролигата

Берлин, 24 мај 2024 (МИА) - Дуелот во полуфиналето на кошаркарската Евролига меѓу Панатинаикос и Фенербахче им припад...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

25 мај 2024  Њу Делхи - Шеста фаза од парламентарните избори во Индија...

Египетскиот претседател се согласи со Бајден да испрати хуманитарна помош преку преминот Керем Шалом

Египетскиот претседател се согласи со Бајден да испрати хуманитарна помош преку преминот Керем Шалом

Каиро, 24 мај 2024 (МИА) - Египетскиот претседател Абдел Фатах ел Сиси денеска во телефонски разгово...

Израел ја осуди наредбата на највисокиот суд на ОН и тврди дека нема да изврши операции во Рафа кои би уништиле цивили

Израел ја осуди наредбата на највисокиот суд на ОН и тврди дека нема да изврши операции во Рафа кои би уништиле цивили

Тел Авив, 24 мај 2024 (МИА) - Израелскиот Национален совет за безбедност и Министерството за надворе...

Американски медиуми: Путин подготвен на примирје во Украина само ако се запазат тековните линии на фронтот

Американски медиуми: Путин подготвен на примирје во Украина само ако се запазат тековните линии на фронтот

Вашингтон, 24 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Русија Владимир Путин е подготвен да се согласи на п...

Неколку скопски населби викендов со намалено водоснабдување

Неколку скопски населби викендов со намалено водоснабдување

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Поради зафат за приклучување на селата во Сарај на градскиот водовод, ут...

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Тел Авив, 24 мај 2024 (МИА) - Покрај денешната наредба на Меѓународниот суд на правдата, Израел ведн...

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, верува дека неговиот т...

Сиљановска Давкова: Од Матарела побарав гаранции за евроинтеграциите

Сиљановска Давкова: Од Матарела побарав гаранции за евроинтеграциите

Рим, 24 мај 2024 (МИА) – Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Рим на средбата со не...

Борел: По пресудата на судот во Хаг, ЕУ мора да избере дали ќе ги поддржи меѓународните институции или Израел

Борел: По пресудата на судот во Хаг, ЕУ мора да избере дали ќе ги поддржи меѓународните институции или Израел

Брисел, 24 мај 2024 (МИА) - Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, по денешната наредба на Ме...

Лидерот на Демократската партија на Косово ги повика Курти и опозициските партии да го распуштат Собранието до 29 мај

Лидерот на Демократската партија на Косово ги повика Курти и опозициските партии да го распуштат Собранието до 29 мај

Приштина, 24 мај 2024 (МИА) – Лидерот на најголемата опозициска партија во косовското Собрание, Демо...

Зголемени потреби од крв, вонредна крводарителска акција во вторник во Кавадарци

Зголемени потреби од крв, вонредна крводарителска акција во вторник во Кавадарци

Кавадарци, 24 мај 2024 (МИА) - Зголемени се потребите од крв во кавадаречко и државата, вонредна крв...

Image

Остани поврзан