• четврток, 18 јули 2024
Еуро Никел поуспешен од Вардар во последниот натпревар од основниот дел на сезоната во кошаркарското првенство

Еуро Никел поуспешен од Вардар во последниот натпревар од основниот дел на сезоната во кошаркарското првенство

Скопје, 31 март 2024 (МИА) – Екипите на Вардар и Еуро Никел 2005 вечерва го одиграа последниот натпр...

Артета по ремито со Сити: Арсенал помина тежок тест

Артета по ремито со Сити: Арсенал помина тежок тест

Манчестер, 31 март 2024 (МИА) - Тренерот на Арсенал, Микел Артета се осврна на денешното реми со Ман...

Интерпол распиша жолта потерница за исчезнaтата Данка Илиќ од Србија

Интерпол распиша жолта потерница за исчезнaтата Данка Илиќ од Србија

Белград, 31 март 2024 (МИА) - Меѓународната полициска организација Интерпол распиша жолта потерница...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

1 април 2024 - Светски ден на шегата Берлин - Во Германија стапува...

Во Ерусалим илјадници Израелци побараа оставка од Нетанјаху

Во Ерусалим илјадници Израелци побараа оставка од Нетанјаху

Ерусалим, 31 март 2024 (МИА) - Десетици илјади Израелци  се собраа денеска пред зградата на изр...

МИА НАЈАВИ - МКД

МИА НАЈАВИ - МКД

1 април 2024 Скопје - Работна средба на Клубот за младински прашања и полит...

Тошковски: Центарот за обука на МВР има сериозен потенцијал, да се размисли за повторно воведување на средното полициско образование

Тошковски: Центарот за обука на МВР има сериозен потенцијал, да се размисли за повторно воведување на средното полициско образование

СООПШТЕНИЕ 31 март 2024 Министерот за внатрешни работи Панче Тошков...

Четворица загинати во невреме во индиската држава Западен Бенгал

Четворица загинати во невреме во индиската држава Западен Бенгал

Њу Делхи, 31 март 2024 (МИА) - Четири лица загинаа денеска откако ненадејни обилни дождови и силни в...

Волф се плаши да му го отстапи местото на Хамилтон во Мерцедес на 17-годишниот Антонели

Волф се плаши да му го отстапи местото на Хамилтон во Мерцедес на 17-годишниот Антонели

Лондон, 31 март 2024 (МИА) – Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф, потврди дека младиот италија...

Русија бара од Украина да предаде украински претставници поради наводни „терористички акти на руска територија“

Русија бара од Украина да предаде украински претставници поради наводни „терористички акти на руска територија“

Москва, 31 март 2024 (МИА) - Русија побара од Украина да и го предаде шефот на нејзините безбедносни...

Сити го нема победено Арсенал три натпревари по ред

Сити го нема победено Арсенал три натпревари по ред

Манчестер, 31 март 2024 (МИА) - Манчестер сити не успеа да го победи Арсенал трет пат по ред. Тимот...

Израел: Нетанјаху вечерва ќе биде опериран и накратко ќе ја напушти премиерската функција

Израел: Нетанјаху вечерва ќе биде опериран и накратко ќе ја напушти премиерската функција

Тел Авив, 31 март 2024 (МИА) - Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху ќе биде опериран денеска од хе...

Обвинителството бара притвор за лицето кое се сомничи дека извршило обљуба врз малолетничка

Обвинителството бара притвор за лицето кое се сомничи дека извршило обљуба врз малолетничка

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Струмица бара притвор за 49-годишниот жит...

Затворени гласачките места за локалните избори во Турција

Затворени гласачките места за локалните избори во Турција

Анкара, 31 март 2024 (МИА) - Затворени се гласачките места за локалните избори во Турција, а се очек...

Пронајдена девојката што беше пријавена за исчезната

Пронајдена девојката што беше пријавена за исчезната

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - Студентката на Економскиот факултет во Скопје, Енкеледа Чела, државјанк...

Image

Остани поврзан