• сабота, 23 септември 2023
Сообраќајка кај делчевското село Стамер, сообраќајот на регионалниот пат пренасочен по стариот пат Делчево - Тработовиште

Сообраќајка кај делчевското село Стамер, сообраќајот на регионалниот пат пренасочен по стариот пат Делчево - Тработовиште

Делчево, 16 април 2023 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа во атарот...

Рубљев за прв пат го освои Мастерсот

Рубљев за прв пат го освои Мастерсот

Монте Карло, 16 април 2023 (МИА) - ...

АС: Халанд ќе го замени Бензема во Реал Мадрид во 2024 година

АС: Халанд ќе го замени Бензема во Реал Мадрид во 2024 година

Мадрид, 16 април 2023 (МИА) - Реал...

Анчелоти: Густиот календар во јануари ни ја отежна борбата за врвот

Анчелоти: Густиот календар во јануари ни ја отежна борбата за врвот

Мадрид, 16 април 2023 (МИА) - Трене...

Имобиле во сообраќајна несреќа се здоби со повреда на рбетот и скршеница на ребро

Имобиле во сообраќајна несреќа се здоби со повреда на рбетот и скршеница на ребро

Рим, 16 април 2023 (МИА) - Фудбалер...

Нападнати полицајци во два одделни случаи

Нападнати полицајци во два одделни случаи

Скопје, 16 април 2023 (МИА) - Агресивно однесување и напад на полицаец...

МВР билтен (ДПЛ)

МВР билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 април 2023 (МИА) - Од Општа болница Кочани вчера во 20:30 часот во ОВР Кочани бил...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 април 2023 Стразбур - Почнува пленарната седница на Европски парламент

Приведен прилепчанец, се обидел да изврши полово дејствие врз малолетничка

Приведен прилепчанец, се обидел да изврши полово дејствие врз малолетничка

Скопје, 16 април 2023 (МИА) - Полицијата синоќа го лишиле од слобода Е.Џ.(27) од Прилеп затоа што се...

Во Иран затворени повеќе од 150 трговски објекти и ресторани поради кршење на кодексот на облекување

Во Иран затворени повеќе од 150 трговски објекти и ресторани поради кршење на кодексот на облекување

Техеран, 16 април 2023 (МИА) – Иранските власти соопштија дека за 24 часа...

Приведен 28-годишен скопјанец зошто го нарушил јавниот ред и мир

Приведен 28-годишен скопјанец зошто го нарушил јавниот ред и мир

Скопје, 16 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје синоќа, во 21.15 часот, го привеле...

Во Финска почна со работа најголемиот нуклеарен реактор во Европа

Во Финска почна со работа најголемиот нуклеарен реактор во Европа

Хелсинки, 16 април 2023 (МИА) – Во Финска денеска почна со работа најголемиот нуклеарен реактор „Олк...

Кина и Украина главни теми на средбата на министрите за надворешни работи на Г7

Кина и Украина главни теми на средбата на министрите за надворешни работи на Г7

Токио, 16 април 2023 (МИА) – Во јапонското одморалиште Каруизава средба на министрите за надворешни...

Интер му постави ултиматум на Инзаги

Интер му постави ултиматум на Инзаги

Милано, 16 април 2023 (МИА) - Трене...

Приведен скопјанец баран по потерница

Приведен скопјанец баран по потерница

Скопје, 16 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје синоќа г...

Image

Остани поврзан