• сабота, 23 септември 2023
Куќа уништена од удар на гром во охридското село Ливоишта

Куќа уништена од удар на гром во охридското село Ливоишта

Охрид, 1 март 2023 (МИА) - Куќа изгоре во пожар што вечерва избувна во охридското село Ливоишта....

Лажни пријавите за поставени експлозивни направи во 120 скопски училишта

Лажни пријавите за поставени експлозивни направи во 120 скопски училишта

Скопје, 1 март 2023 (МИА) - По сите направени проверки во врска со денешните пр...

Според американското разузнавање, „хаванскиот синдром“ не бил предизвикан од странски противник

Според американското разузнавање, „хаванскиот синдром“ не бил предизвикан од странски противник

Вашингтон, 1 март 2023 (МИА) - Обемната американска разузнавачка истраг...

Варвициотис со благодарност до Маричиќ за изразеното сочувство за железничката несреќа

Варвициотис со благодарност до Маричиќ за изразеното сочувство за железничката несреќа

Атина, 1 март 2023 (МИА) - Алтернативниот министер з...

Клоп: Сакаме да бидеме во топ 4 и да се пласираме во ЛШ следната сезона

Клоп: Сакаме да бидеме во топ 4 и да се пласираме во ЛШ следната сезона

Ливерпул, 1 март 2023 (МИА) - Трене...

Спасувачките екипи изнесуваат луѓе заглавени во снегот на шпанскиот остров Мајорка

Спасувачките екипи изнесуваат луѓе заглавени во снегот на шпанскиот остров Мајорка

Мадрид, 1 март 2023 (МИА) -  Спасувачките тимови на шпанскиот остр...

Продолжува собраниската седница за избор на заменици министри

Продолжува собраниската седница за избор на заменици министри

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Собранието де...

САД воведоа санкции за поединци и компании кои генерираат приходи за севернокорејската влада

САД воведоа санкции за поединци и компании кои генерираат приходи за севернокорејската влада

Вашингтон, 1 март 2023 (МИА) - Американското Министерство за финансии в...

САД: Милиони долари отштета за уапсените на протестите за Џорџ Флојд

САД: Милиони долари отштета за уапсените на протестите за Џорџ Флојд

Вашингтон, 1 март 2023 (МИА) -  Градските власти во Њујорк се согл...

Балканскиот институт за вера и култура организира серија предавања насловени „Биднина“

Балканскиот институт за вера и култура организира серија предавања насловени „Биднина“

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Во орга...

Леао: Ми се допаѓа Италија, многу напредував во Милан

Леао: Ми се допаѓа Италија, многу напредував во Милан

Милано, 1 март 2023 (МИА) - Напаѓач...

Маричиќ на средба со Лајчак: Северна Македонија води политики базирани врз европските вредности

Маричиќ на средба со Лајчак: Северна Македонија води политики базирани врз европските вредности

Војната во Украина во фокусот на утрешната средба на Г-20 во Њу Делхи

Војната во Украина во фокусот на утрешната средба на Г-20 во Њу Делхи

Будимпешта, 1 март 2023 (МИА) -

Изложба на скулптури од Синиша Новески во КИЦ

Изложба на скулптури од Синиша Новески во КИЦ

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Во сало...

Стартува проектот за дигитализација на лозарството и модернизација на техниките за производство на грозје

Стартува проектот за дигитализација на лозарството и модернизација на техниките за производство на грозје

Скопје, 2 март 2023 (МИА) - Винарската визба „Тиквеш“ и италијанск...

Image

Остани поврзан