• недела, 21 јули 2024
АХВ времено ја затвори кујната на угостителскиот објект во Гостивар по пријавите на труење со храна

АХВ времено ја затвори кујната на угостителскиот објект во Гостивар по пријавите на труење со храна

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Од страна на инспекциските служби времено е затворена кујната на пицери...

Девет лица побарале медицинска помош по труење со храна во Гостивар

Девет лица побарале медицинска помош по труење со храна во Гостивар

Гостивар, 14 јули 2024 (МИА) – Вкупно девет лица биле згрижени во Инфективното оддление во гостиварс...

Најмалку шест лица со симптоми на труење хоспитализирани во Гостивар

Најмалку шест лица со симптоми на труење хоспитализирани во Гостивар

Гостивар, 13 јули 2024 (МИА) - Најмалку шест лица вечерва се хоспитализирани со симптоми на труење о...

Приведен крадец од Гостивар, расчистени три кражби

Приведен крадец од Гостивар, расчистени три кражби

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Полицајци од ОВР Гостивар, вчера во 12.30 часот, на улица „Панче Попоск...

Комеморација во чест писателот Исмаил Кадаре

Комеморација во чест писателот Исмаил Кадаре

Гостивар, 5 јули 2024 (МИА) - Во чест на неодамна починатиот албански книжевник Исмаил Кадаре, попла...

Разрешени десет економски директори на здравствени институции во Скопје и медицинскиот директор на болницата во Гостивар

Разрешени десет економски директори на здравствени институции во Скопје и медицинскиот директор на болницата во Гостивар

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари денеска разреши 10 економски и м...

Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера во 14.45 часот во Гостивар г...

Искусниот Глишиќ потпиша за Гостивар

Искусниот Глишиќ потпиша за Гостивар

Гостивар, 13 јуни 2024 (МИА) - Македонскиот фудбалер Дарко Глишиќ денеска е промовиран како најново...

Ахмети: Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата влада

Ахмети: Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата влада

Гостивар, 5 јуни 2024 (МИА) – Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој...

Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници ноќеска привеле разбојник во Гостивар за издржување...

Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“: ГРАН ПРИ за Надица Тренчева

Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“: ГРАН ПРИ за Надица Тренчева

Гостивар, 24 мај 2024 (МИА) – Со прогласувањето на најуспешните автори кои годинава учествуваа на Ме...

Пуштен во употреба реконструираниот невропсихијатриски оддел во гостиварската болница

Пуштен во употреба реконструираниот невропсихијатриски оддел во гостиварската болница

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) - По речиси една година од почетокот на работите за подновување и реконс...

Локална конференција „Гостивар – Општина посветена на децата“

Локална конференција „Гостивар – Општина посветена на децата“

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) – Во рамки на проектот „Место за растење: О...

Гостивар: Локалниот економско социјален совет понуди решенија за сообраќајниот метеж

Гостивар: Локалниот економско социјален совет понуди решенија за сообраќајниот метеж

Гостивар, 16 мај 2024 (МИА) - Поретко користење на моторните возила, воведување на јавен превоз, изг...

Во Гостивар до 15 часот излезеноста за претседателските под 20 проценти, за парламентарните 26,6 проценти

Во Гостивар до 15 часот излезеноста за претседателските под 20 проценти, за парламентарните 26,6 проценти

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – По последниот пресек за излезеноста на изборите во општина Гостивар гра...

Image

Остани поврзан