• петок, 24 мај 2024
Најмалку 16 земји-членки на ОН дадоа заедничка изјава за поддршка на Агенцијата за палестински бегалци

Најмалку 16 земји-членки на ОН дадоа заедничка изјава за поддршка на Агенцијата за палестински бегалци

Њујорк, 22 мај 2024 (МИА) - Најмалку 16 земји-членки на Обединетите нации дадоа „изјава за заеднички...

УНРВА: Од Рафа досега побегнаа 360.000 Палестинци

УНРВА: Од Рафа досега побегнаа 360.000 Палестинци

Газа, 13 мај 2024 (МИА) – Агенцијата на Обединети нации за помош на Палестинците во Газа (УНРВА) ден...

Агенцијата на ОН за помош на Палестинците го означи раселувањето на жителите на Рафа како нехумано

Агенцијата на ОН за помош на Палестинците го означи раселувањето на жителите на Рафа како нехумано

Рафа, 12 мај 2024 (МИА) - Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци (УНРВА) денеска го...

УНРВА ја затвори својата канцеларија во Источен Ерусалим

УНРВА ја затвори својата канцеларија во Источен Ерусалим

Ерусалим, 10 мај 2024 (МИА) - Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци (УНРВА) денеска соо...

УНРВА: Израелската воена операција на преминот Рафа ја загрозува испораката на помошта за Газа

УНРВА: Израелската воена операција на преминот Рафа ја загрозува испораката на помошта за Газа

Газа, 7 мај 2024 (МИА) - Агенцијата на ОН за помош и работа со палестинските бегалци (УНРВА) денеска...

УНРВА собра повеќе од 115 милиони долари од приватни донации за палестинските бегалци

УНРВА собра повеќе од 115 милиони долари од приватни донации за палестинските бегалци

Женева, 30 април 2024 (МИА) - Шефот на Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци (УНРВА), Ф...

УНРВА: Во Газа за шест месеци се убиени повеќе деца отколку во светот за четири години

УНРВА: Во Газа за шест месеци се убиени повеќе деца отколку во светот за четири години

Њујорк, 28 април 2024 (МИА) - Шефот на Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци (УНРВА), Ф...

Германија наскоро ќе ја продолжи соработката со УНРВА

Германија наскоро ќе ја продолжи соработката со УНРВА

Берлин, 24 април 2024 (МИА) - Германската влада планира да ја продолжи соработката со Агенцијата на...

ЕУ повика на поддршка за Агенцијата на ОН за палестински бегалци

ЕУ повика на поддршка за Агенцијата на ОН за палестински бегалци

Брисел, 23 април 2024 (МИА) - Европската унија денеска ги повика донаторите на Агенцијата на ОН за п...

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

Аман, 21 април 2024 (МИА) - Агенцијата на Обединетите нации за помош на палестинските бегалци (УНРВА...

УНРВА се жали на односот од израелските сили кон нејзиниот персонал

УНРВА се жали на односот од израелските сили кон нејзиниот персонал

Њујорк, 18 април 2024 (МИА) – Агенцијата на Обединети наци за палестински бегалци (УНРВА) соопшти де...

Што е Светската централна кујна - доставувач на храна во воени зони

Што е Светската централна кујна - доставувач на храна во воени зони

5 април 2024 Би-Би-Си Светската централна кујна е основана во 2010...

УНРВА: Најмалку 176 наши работници се убиени од почетокот на војната во Газа

УНРВА: Најмалку 176 наши работници се убиени од почетокот на војната во Газа

Газа, 3 април 2024 (МИА) - Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци (УНРВА) соопшти де...

Во Токио средба Јоко - Лазарини

Во Токио средба Јоко - Лазарини

Токио, 29 март 2024 (МИА) – Шефицата на јапонската дипломатија Камикава Јоко на средбата со генералн...

Франција планира годинава да и донира на УНРВА 30 милиони евра ако агенцијата работи неутрално

Франција планира годинава да и донира на УНРВА 30 милиони евра ако агенцијата работи неутрално

Париз, 28 март 2024 (МИА) - Франција планира годинава да испрати 30 милиони евра на агенцијата на ОН...

Image

Остани поврзан