• четврток, 18 јули 2024
Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Гостивар, 2 мај 2024 (МИА) – Мора да се обелоденат сите криминали и скандали и да бидеме гласни, а к...

Стојаноска: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ предвидува зголемување на паричната помош за потполно глувите лица за 20%

Стојаноска: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ предвидува зголемување на паричната помош за потполно глувите лица за 20%

Скопје, 27 април 2024Денес остваривме средба со Здружението на глуви и наглуви лица од Гости...

Стојаноска: Оваа криминална власт вчера го доби жолтиот картон, а црвениот и следува на 8 мај

Стојаноска: Оваа криминална власт вчера го доби жолтиот картон, а црвениот и следува на 8 мај

Скопје, 25 април 2024  Од победничко Јегуновце, најпрво се заблагодарувам и им честитам...

Стојаноска: Граѓаните веруваат во програмата од ВМРО-ДПМНЕ, време е да го вратиме достоинството и државата во рацете на народот

Стојаноска: Граѓаните веруваат во програмата од ВМРО-ДПМНЕ, време е да го вратиме достоинството и државата во рацете на народот

Скопје, 21 април 2024 Интегрален текст од изјава за медиуми Говорник: Дафина Стојано...

Стојаноска: Успесите во спортот, секоја нација ја прават горда и не прават поделби

Стојаноска: Успесите во спортот, секоја нација ја прават горда и не прават поделби

Гостивар, 19 април 2024 (МИА) - Носителката на листа во шестата изборна единица од коалицијата „Твоја Македонија ВМРО...

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Скопје, 16 април 2024 Денес сум во Гостивар и денот го започнавме од градскиот пазар бидејќи...

Стојаноска: Изборот е Силјановска Давкова, Македонија повторно да биде горда

Стојаноска: Изборот е Силјановска Давкова, Македонија повторно да биде горда

Скопје, 11 април 2024 Денес од Тетово сакам да поставам две прашања кои се однесуваат на се...

Стојаноска: Македонија ќе ја направиме горда заедно со ВМРО-ДПМНЕ и со Гордана Силјановска Давкова

Стојаноска: Македонија ќе ја направиме горда заедно со ВМРО-ДПМНЕ и со Гордана Силјановска Давкова

Скопје, 10 април 2024  Денешниот ден ќе го поминам во општина Брвеница и затоа најпрво...

Стојаноска: Младите одбираат промени, ВМРО-ДПМНЕ ветува нови 50.000 вработувања

Стојаноска: Младите одбираат промени, ВМРО-ДПМНЕ ветува нови 50.000 вработувања

Скопје, 5 април 2024 Со вчерашниот митинг во Скопје започнавме да ја пишуваме историјата на...

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи имиња за техничка влада, но нема да гласа за премиер

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи имиња за техничка влада, но нема да гласа за премиер

Скопје, 23 јануари 2024  Вечерва пратеничката Дафина Стојаноска во емисијата „24 Отворе...

Форум на жени СДСМ: Лагите на пратеничката Стојаноска се спротивни на вредностите и заложбите на женското пратеничко лоби

Форум на жени СДСМ: Лагите на пратеничката Стојаноска се спротивни на вредностите и заложбите на женското пратеничко лоби

Скопје, 28 септември 2023  Недозволиво е да се злоупотребува собраниската говорница за...

Стојаноска: Владата продолжува со уништувањето, наместо со унапредувањето, на здравјето на граѓаните

Стојаноска: Владата продолжува со уништувањето, наместо со унапредувањето, на здравјето на граѓаните

Скопје, 18 јули 2023  Владата предводена од СДС и ДУИ продолжува со уништувањето, намес...

Стојаноска: Од власта се уште немаме одговор во врска со Информацијата за состојбите во Судскиот совет

Стојаноска: Од власта се уште немаме одговор во врска со Информацијата за состојбите во Судскиот совет

Скопје, 4 мај 2023 Изминаа повеќе од 24 часа, а од власта се уште немаме никаков одговор, ни...

Стојаноска: Овој владин состав ќе донесе криминал и продлабочување на кризата

Стојаноска: Овој владин состав ќе донесе криминал и продлабочување на кризата

Скопје, 13 февруари 2023 (МИА) - Кадровските решенија за владиниот состав се резултат на „Пазар 3” к...

Стојаноска: Ни реконструкција на Владата не може да помогне, спасот е во предвремени избори

Стојаноска: Ни реконструкција на Владата не може да помогне, спасот е во предвремени избори

Скопје, 20 септември 2022 (МИА) - За пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ и член на партискиот Извршен комитет Да...

Image

Остани поврзан