• недела, 14 јули 2024
Пиоли го презеде Ал Итихад за големи пари: Италијанецот оди во Саудиска Арабија

Пиоли го презеде Ал Итихад за големи пари: Италијанецот оди во Саудиска Арабија

Ријад, 3 јули 2024 (МИА) - Токму кога завладеа затишје во турбулентната трансфер политика на клубови...

Пиоли блиску до назначување во Ал-Итихад

Пиоли блиску до назначување во Ал-Итихад

Милано, 3 јули 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Милан, Стефано Пиоли би можел да го преземе Ал-Ити...

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Милано, 26 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, откри дека почнал да учи англиски...

Пиоли: Клубот мора да направи чекор напред за да ја освои ЛШ

Пиоли: Клубот мора да направи чекор напред за да ја освои ЛШ

Милано, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, инсистираше на тоа дека не размислува...

Пиоли: Интер оваа година беше посилен од сите, не само Милан

Пиоли: Интер оваа година беше посилен од сите, не само Милан

Милано, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го сподели своето мислење за шампионато...

Пиоли: Почекајте уште малку за да разговараме за мојата иднина

Пиоли: Почекајте уште малку за да разговараме за мојата иднина

Милано, 4 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е категоричен дека не е во преговори со...

Лопетеги го менува Пиоли во Милан

Лопетеги го менува Пиоли во Милан

  Милано, 27 април 20204 (МИА) – Шпанскиот фудбалски стратег Јулен Лопетеги би можел да...

Претседателот на Милан одби да потврди дали Пиоли ќе остане на чело на тимот

Претседателот на Милан одби да потврди дали Пиоли ќе остане на чело на тимот

Милано, 24 април 2024 (МИА) - Претседателот на Милан, Паоло Скарони одби да потврди дали тренерот Ст...

Романо: Милан ќе го отпушти Пиоли на крајот од сезоната

Романо: Милан ќе го отпушти Пиоли на крајот од сезоната

Милано, 20 април 2024 (МИА) - Милан по крајот на сезоната ќе го отпушти тренерот Стефано Пиоли. Росо...

Пиоли за можната разделба со Милан: Почекајте го крајот на сезоната

Пиоли за можната разделба со Милан: Почекајте го крајот на сезоната

Милано, 19 април 2024 (МИА) - Милан ја заврши својата серија во Лига Европа кога беше исфрлен од Ром...

Пиоли пред реваншот со Рома: Ова е одлучувачки момент за европските амбиции на Милан

Пиоли пред реваншот со Рома: Ова е одлучувачки момент за европските амбиции на Милан

Рим, а8 април 2024 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, ги искажа своите очекувања за вечерашни...

Газета дело Спорт: Пиоли би можел да добие отказ од Милан доколку биде елиминиран од Рома во ЛЕ

Газета дело Спорт: Пиоли би можел да добие отказ од Милан доколку биде елиминиран од Рома во ЛЕ

Милано, 16 април 2024 (МИА) - Стефано Пиоли би можел да го напушти Милан доколку Рома го исфрли од Л...

Пиоли: Следат најважните натпревари, време е да ја покажеме нашата сила

Пиоли: Следат најважните натпревари, време е да ја покажеме нашата сила

Милано, 10 април 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, смета дека сега е време неговите фуд...

Пиоли по победата над Фиорентина: Кога Милан добро се брани, може да му направи проблеми на секој противник

Пиоли по победата над Фиорентина: Кога Милан добро се брани, може да му направи проблеми на секој противник

Милано, 31 март 2024 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е задоволен од изданието на неговите и...

Пиоли може да ја задржи својата позиција во Милан

Пиоли може да ја задржи својата позиција во Милан

Милано, 22 март 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли може и понатаму да остане на чело на т...

Image

Остани поврзан