• недела, 14 јули 2024
Гир: Преминот „Маркова нога“ е инвестиција која ќе придонесе за развој на меѓуграничниот регион

Гир: Преминот „Маркова нога“ е инвестиција која ќе придонесе за развој на меѓуграничниот регион

Ресен, 12 јули 2024 (МИА) - Потребно е изградба на зграда од македонска страна и инвестиции од грчка...

Таравари: Останав конзистентен, влегов во политика за да донесеме промени во албанскиот блок и тоа се случи

Таравари: Останав конзистентен, влегов во политика за да донесеме промени во албанскиот блок и тоа се случи

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) – Останав конзистентен во политиката, влегов за да донесеме промени во ал...

Николоски: Вработените во МЖ и Пошта ќе земат плата, полицијата и обвинтелството ќе истражува за нивната презадолженост

Николоски: Вработените во МЖ и Пошта ќе земат плата, полицијата и обвинтелството ќе истражува за нивната презадолженост

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Проблемот со платите на вработените во Македонска Пошта и во Македонски...

Изјава за медиуми на министерот за транспорт Александар Николоски (во живо)

Изјава за медиуми на министерот за транспорт Александар Николоски (во живо)

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Изјава за медиуми на министерот за транспорт Александар Николоски, пред...

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села денеска одговорајќи...

Мицкоски: Мора нешто да се менува, довербата во судството е два процента, подготвен сум за разговори

Мицкоски: Мора нешто да се менува, довербата во судството е два процента, подготвен сум за разговори

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите повтори дека...

Чибишев најавува вработувања по конкурс и закон, 18-те вработени од денес не се на работа

Чибишев најавува вработувања по конкурс и закон, 18-те вработени од денес не се на работа

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Новиот директор на Клиниката за токсикологија Андон Чибишев денеска на п...

Мизрахи: Разрешени девет директори во клиничките болници, за останатите пет се очекуваат законските предлог-измени

Мизрахи: Разрешени девет директори во клиничките болници, за останатите пет се очекуваат законските предлог-измени

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи денеска изјави дека досега се...

Изјава на директорот на Токсикологија Андон Чибишев (во живо)

Изјава на директорот на Токсикологија Андон Чибишев (во живо)

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Изјава на новиот директор на Клиниката за токсикологија Андон Чибишев.&n...

Мицкоски: Преспа е реалност, Договорот за добрососедство е веќе репреговаран со „францускиот предлог“, кон него може да се додаде и друг предлог со македонските барања

Мицкоски: Преспа е реалност, Договорот за добрососедство е веќе репреговаран со „францускиот предлог“, кон него може да се додаде и друг предлог со ма...

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски денеска истакн...

Таравари: Работиме на решение за компресорите во хируршките сали

Таравари: Работиме на решение за компресорите во хируршките сали

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Полека се наоѓа решение за проблемот со хируршките сали на Клиничкиот це...

Изјава на министерот за здравство Арбен Таравари

Изјава на министерот за здравство Арбен Таравари

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Изјава на министерот за здравство Арбен Таравари. ев/

Аврамовска Мадиќ: Излезноста на внатрепартиските избори за претседател на СДСМ 54 отсто

Аврамовска Мадиќ: Излезноста на внатрепартиските избори за претседател на СДСМ 54 отсто

Скопје, 30 јуни 2024 (МИА) - Од вкупно запишаните во избирачкиот список за избор на претседател на С...

Деспотовски најави приговори за изборите за претседател на СДСМ

Деспотовски најави приговори за изборите за претседател на СДСМ

Скопје, 30 јуни 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски по затворањето на и...

Бислимоски: Нема да има ценовни шокови кај електричната енергија за домаќинствата

Бислимоски: Нема да има ценовни шокови кај електричната енергија за домаќинствата

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски...

Image

Остани поврзан