• недела, 14 јули 2024
Жиру: Повредата на Мбапе остави белег во победата над Австрија

Жиру: Повредата на Мбапе остави белег во победата над Австрија

Дизелдорф, 18 јуни 2024 (МИА) - Францускиот напаѓач Оливие Жиру се осврна на повредата на Килијан Мб...

Жиру се повлекува од репрезентацијата по ЕП 2024

Жиру се повлекува од репрезентацијата по ЕП 2024

Париз, 24 мај 2024 (МИА) - Светскиот шампион Оливие Жиру најави дека претстојните натпревари на Евро...

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес, 14 мај 2024 (МИА) – Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес денеска го потврди доа...

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Милано, 13 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру објави денеска дека го напушта клубо...

Жиру следната сезона ќе игра во американската лига

Жиру следната сезона ќе игра во американската лига

Милано, 24 април 2024 (МИА) - Оливие Жиру следната сезона ќе игра во американската МЛС лига.

Жиру: Евро 2024 може да биде мој последен меѓународен турнир

Жиру: Евро 2024 може да биде мој последен меѓународен турнир

Милано, 31 март 2024 (МИА) - Напаѓачот на Милан и на француската репрезентација Оливие Жиру не исклу...

Жиру ја продолжува кариерата во Лос Анџелес

Жиру ја продолжува кариерата во Лос Анџелес

  Лос Анџелес, 27 март 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Оливие Жиру постигна вербален д...

Лос Анџелес испрати понуда до Милан за трансфер на Жиру

Лос Анџелес испрати понуда до Милан за трансфер на Жиру

Милано, 26 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Милан, Оливие Жиру може да ја продолжи кариерата во амери...

Жиру: Евро 2024 би можел да биде мој последен турнир за француската репрезентација

Жиру: Евро 2024 би можел да биде мој последен турнир за француската репрезентација

Париз, 5 декември 2023 (МИА) - Францускиот фудбалер Оливие Жиру призна дека Евро 2024 може да биде н...

Жиру суспендиран на два натпревара во Серија А

Жиру суспендиран на два натпревара во Серија А

Милано, 15 ноември 2023 (МИА) – Фудбалерот на Милан, Оливие Жиру ќе ги пропушти следните два натпрев...

Милан е подготвен да го продолжи договорот со Жиру

Милан е подготвен да го продолжи договорот со Жиру

Милано, 30 октомври 2023 (МИА) – Калчолигашот Милан подготвува нов договор за напаѓачот Оливие Жиру....

Жиру разочаран за пропуштената победа над Наполи

Жиру разочаран за пропуштената победа над Наполи

Неапол, 30 октомври 2023 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру е вознемирен од резултатот на тимот...

Жиру: Дресот на Мањан ќе го ставам во рамка

Жиру: Дресот на Мањан ќе го ставам во рамка

Џенова, 8 октомври 2023 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру синоќешниот натпревар со Џенова го з...

Жиру: Милан има голема шанса да ја освои ЛШ, имам 37 години, но сум помотивиран од било кога

Жиру: Милан има голема шанса да ја освои ЛШ, имам 37 години, но сум помотивиран од било кога

Милано, 9 мај 2023 (МИА) - Оливие Жиру смета дека Милан може да ја освои Лигата на шампионите....

Жиру блиску до продолжување на договорот со Милан

Жиру блиску до продолжување на договорот со Милан

Милано, 10 април 2023 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру наскоро ќе го продол...

Image

Остани поврзан