• недела, 14 јули 2024
Реакција на ФЗОРСМ на ревизорскиот извештај за тужби од странска болница

Реакција на ФЗОРСМ на ревизорскиот извештај за тужби од странска болница

Скопје, 20 јуни 2024 Се работи за осигуреници кои се упатени со решение на Фондот да се леку...

Управен суд ги одби како неосновани сите седум тужби од „Европски фронт“

Управен суд ги одби како неосновани сите седум тужби од „Европски фронт“

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Управниот суд синоќа ги одби како неоснован...

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во Управниот суд за денеска се закажани седум јавни седници на кои треба...

До Управниот суд стасана една тужба од ВЛЕН, тужби има и ДУИ за сите седум избирачки места каде е поништено гласањето

До Управниот суд стасана една тужба од ВЛЕН, тужби има и ДУИ за сите седум избирачки места каде е поништено гласањето

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - До Управниот суд до денеска до 11 часот е пристигната една тужба против...

Стоилковски: Пендаровски да не се крие зад закани со тужби

Стоилковски: Пендаровски да не се крие зад закани со тужби

Скопје, 7 април 2024 - Во Македонија можеби се одвива најтежок заговор против изборите со м...

Стоилковски: Очајни дезинформации својствени за СДС, следат тужби за клевета и за фалсификат

Стоилковски: Очајни дезинформации својствени за СДС, следат тужби за клевета и за фалсификат

Скопје, 3 април 2024  СДС бесрамно фалсификува документи. Недостоинствено за владејачка...

ЕУ ги договори правилата за заштита на новинарите од навредливи тужби

ЕУ ги договори правилата за заштита на новинарите од навредливи тужби

Брисел, 30 ноември 2023 (МИА) - Европскиот парламент и земјите-членки на ЕУ се согласија со нацрт-но...

Сенаторот Боб Менендез изјави дека е невин по федералните тужби за корупција, нема да си даде оставка 

Сенаторот Боб Менендез изјави дека е невин по федералните тужби за корупција, нема да си даде оставка 

Вашингтон, 25 септември 2023 (МИА) - Боб Менендез, демократски сенатор од Њу Џерси, денеска на прес-...

Дијабетичарите најавуваат тужби поради немање терапија, од МЗ велат дека се прават напори да се надминат проблемите

Дијабетичарите најавуваат тужби поради немање терапија, од МЗ велат дека се прават напори да се надминат проблемите

Скопје, 11 август 2023 (МИА) - Министерството за здравство попладнево преку соопштение информираше д...

Во САД почна првото судење против климатски промени

Во САД почна првото судење против климатски промени

Вашингтон, 12 јуни 2023 (МИА) - Во американската сојузна држава Монтана почна првото судење против к...

Речиси 60 тужби против Лореал во Федералниот суд во Чикаго

Речиси 60 тужби против Лореал во Федералниот суд во Чикаго

Се снима документарец за Кевин Спејси

Се снима документарец за Кевин Спејси

Лос Анџелес, 2

Општина Тетово се уште утврдува околу тужбите за земање плата, а не доаѓање на работа

Општина Тетово се уште утврдува околу тужбите за земање плата, а не доаѓање на работа

Тетово, 23 февруари 2022 (МИА) - Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами денеска информира дека како оп...

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби

Скопје, 23 јануари 2022  Без ниту малку срам, градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков наместо да се из...

Семејствата на жртвите на концертот во Хјустон бараат отштета од 750 милиони долари

Семејствата на жртвите на концертот во Хјустон бараат отштета од 750 милиони долари

Вашингтон, 18 ноември 2021 (МИА) - Во тужбата поднесена во име на 125 жртви на трагедијата во Астроуорл...

Image

Остани поврзан