• петок, 21 јуни 2024
Милан може да го купи Милинковиќ-Савиќ доколку влезе во ЛШ

Милан може да го купи Милинковиќ-Савиќ доколку влезе во ЛШ

Милано, 25 мај 2023 (МИА) – Фудбалерот на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ го привлече вниманието на с...

Милинковиќ-Савиќ е заинтересиран за трансфер во Арсенал

Милинковиќ-Савиќ е заинтересиран за трансфер во Арсенал

Рим, 24 ноември 2022 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинкови...

Арсенал тргнува по Милинковиќ-Савиќ

Арсенал тргнува по Милинковиќ-Савиќ

Лондон, 6 јуни 2022 (МИА) – Премиерлигашот Арсенал ќе испрати понуда до Лацио за играчот од средниот ре...

Јунајтед останува заинтересиран за Милинковиќ-Савиќ како замена за Погба

Јунајтед останува заинтересиран за Милинковиќ-Савиќ како замена за Погба

Манчестер, 5 април 2022 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ може да ја...

ПСЖ е подготвен да плати 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

ПСЖ е подготвен да плати 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Париз, 28 август 2020 (МИА) - Играчот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ може да ја прод...

Милинковиќ-Савиќ: Останувам во Лацио

Милинковиќ-Савиќ: Останувам во Лацио

Рим, 24 јули 2020 (МИА) - Српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ изјави дека нема намера да го напуш...

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Лондон, 4 јуни 2020 (МИА) - Спортскиот директор на Лацио, Игли Таре, објави дека клубот ќе биде подготв...

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Париз, 30 мај 2020 (МИА) – Пари Сен-Жермен излезе со понуда за фудбалерот од средниот ред на Лацио, Сер...

Јунајтед започна разговори за Милинковиќ-Савиќ

Јунајтед започна разговори за Милинковиќ-Савиќ

Манчестер, 8 април 2020 (МИА) - Манчестер Јунајтед влезе во разговори со Лацио за трансфер на играчот о...

ПСЖ е подготвен за трансфер на Милинковиќ Савиќ од Лацио

ПСЖ е подготвен за трансфер на Милинковиќ Савиќ од Лацио

Париз, 7 март 2020 (МИА) - Раководството на ПСЖ подготвува понуда за Сергеј Милинковиќ Савиќ, објави „Г...

Челзи испрати скаути да го следат Милинковиќ-Савиќ

Челзи испрати скаути да го следат Милинковиќ-Савиќ

Лондон, 14 јануари 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, се најде...

Image

Остани поврзан