• петок, 21 јуни 2024
Истражување: Вагнер  загубила речиси 20.000 припадници во битките за Бахмут

Истражување: Вагнер загубила речиси 20.000 припадници во битките за Бахмут

Москва, 12 јуни 2024 (МИА) - Платеничката група Вагнер загубила речиси 20.000 припадници во битките...

Белгиските пратеници кои ги загубија изборите ќе добијат отштета од стотици илјади евра

Белгиските пратеници кои ги загубија изборите ќе добијат отштета од стотици илјади евра

Брисел, 12 јуни 2024 (МИА) - Досегашните пратеници во Федералниот парламент на Белгија и во парламен...

Обожавателите на Тејлор Свифт во В Британија загубиле над милион евра од лажни интернет-понуди за влезници

Обожавателите на Тејлор Свифт во В Британија загубиле над милион евра од лажни интернет-понуди за влезници

Лондон, 17 април 2024 (МИА) - Обожавателите на пејачката Тејлор Свифт во Велика Британија потенцијал...

Тесла со помала продажба во првото тримесечје од годината

Тесла со помала продажба во првото тримесечје од годината

Вашингтон, 3 април 2024 (МИА) - Тесла извести за првиот пад во продажбите на годишно ниво по 2020 го...

Дојче бан лани работеше со загуба од 2,4 милијади евра

Дојче бан лани работеше со загуба од 2,4 милијади евра

Берлин, 21 март 2024 (МИА) - Инвестициите во инфраструктурата, повисоките трошоци за енергија и...

Азербејџан загуби 192 војници во операцијата во Нагорно Карабах

Азербејџан загуби 192 војници во операцијата во Нагорно Карабах

Баку, 27 септември 2023 (МИА) - Азербејџан загуби 192 војници за време на минатонеделната воена опер...

Бектеши: Ќе се постапува во сите општини каде има загуба на струја

Бектеши: Ќе се постапува во сите општини каде има загуба на струја

Скопје, 29 август 2022 (МИА) - Општина Арачиново ќе биде една од општините што ќе биде позитивен пример...

Марков: Загубата на крстосувачот „Москва“ е неуспех на руската армија

Марков: Загубата на крстосувачот „Москва“ е неуспех на руската армија

Москва, 18 април 2022 (МИА) - Сергеј Марков, полит...

Украина: Русија загуби 17.700 војници во инвазијата

Украина: Русија загуби 17.700 војници во инвазијата

Киев, 1 април 2022 (МИА) - Украина ги објави најновите информации за бројот...

Илон Маск за неколку дена заработи и загуби 30 милијарди долари

Илон Маск за неколку дена заработи и загуби 30 милијарди долари

Њујорк, 7 јануари 2022 (МИА) - Богатството на Илон Маск во првата недела од јануари осцилира, така што...

Фејсбук, Јутјуб, Снеп и Твитер загубија 10 милијарди долари поради промената на огласување за ајфон-моделите

Фејсбук, Јутјуб, Снеп и Твитер загубија 10 милијарди долари поради промената на огласување за ајфон-моделите

Њујорк, 1 ноември 2021 (МИА) - Одлуката на Епл да ги промени поставките за приватност во моделите на ај...

Шварценегер загуби спонзор поради навреда на невакцинираните Американци

Шварценегер загуби спонзор поради навреда на невакцинираните Американци

Лос Анџелес, 26 август 2021 (МИА) - Критиката на Арнолд Шварценегер кон противниците на носењето маски...

„Алијанц“: „Поплавата на векот“ ќе нè чини 500 милиони евра

„Алијанц“: „Поплавата на векот“ ќе нè чини 500 милиони евра

Берлин, 28 јули 2021 (МИА) - Сè повеќе осигурителни компании ги објавуваат своите проценки за износот н...

Авиокомпанијата Емирати првпат регистрира загуба од 4,5 милијарди евра

Авиокомпанијата Емирати првпат регистрира загуба од 4,5 милијарди евра

Дубаи, 15 јуни 2021 (МИА) - Авиокомпанијата од Дубаи, Емирати денеска соопшти дека првпат во 30 години...

Јунајтед Ерлајнс со помала загуба во првиот квартал во однос на минатата година

Јунајтед Ерлајнс со помала загуба во првиот квартал во однос на минатата година

Вашингтон, 20 април 2021 (МИА) - Американската авиокомпанија Јунајтед ерлајнс го заврши првиот квартал...

Image

Остани поврзан