• сабота, 30 септември 2023

Повторно експлозии во центарот на Киев, Кличко ги повика граѓаните да останат во засолништа

Повторно експлозии во центарот на Киев, Кличко ги повика граѓаните да останат во засолништа

Киев, 29 мај 2023 (МИА) – Претпладнево повторно се слушнале експлозии во центарот на Киев, а во сила е предупредување за воздушна опасност.

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко соопшти дека има експлозии во центарот на Киев и ги повика жителите да останат во засолништа.

Русија рано утринава почна нов бран воздушни напади врз Киев со дронови и крстаречки ракети. јт/

Фото: Твитер

Остани поврзан