• недела, 04 јуни 2023

Последна објава

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Во казино на ул.„Јадранска магистрала“, во Скопје, две лица со закана од...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Р. (21) и В.М. (22), двајцата од Веле...

Северна Македонија и Албанија потпишаа договор за соработка во областа на  индустриската сопственост

Северна Македонија и Албанија потпишаа договор за соработка во областа на  индустриската сопственост

Тирана, 4 јуни 2023 (МИА) - Албанија и Северна Македонија потпишаа договор за соработка во областа н...

Детектор: Северна Македонија назадува во спроведувањето на реформите потребни за да го стигнеме европскиот стандард

Детектор: Северна Македонија назадува во спроведувањето на реформите потребни за да го стигнеме европскиот стандард

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Мнозинството граѓани сметаат дека Северна Македонија назадува во спровед...

Шефот на НАТО до Ердоган: Шведска ги исполни своите обврски кон Турција за влез во НАТО

Шефот на НАТО до Ердоган: Шведска ги исполни своите обврски кон Турција за влез во НАТО

Брисел, 4 јуни 2023 (МИА) - Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералнио...

Естонскиот претседател в среда во посета на Албанија

Естонскиот претседател в среда во посета на Албанија

Тирана, 4 јуни 2023 (МИА) - На покана на претседателот Бајрам Бегај, в среда во тридневна официјална...

Покетино го блокира трансферот на Хаверц во Реал

Покетино го блокира трансферот на Хаверц во Реал

Лондон, 4 јуни 2023 (МИА) - Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино не сака клубот да го продаде играчо...

Студија: Лек за рак на белите дробови го намалува ризикот од смрт за 50 отсто

Студија: Лек за рак на белите дробови го намалува ризикот од смрт за 50 отсто

Чикаго, 4 јуни 2023 (МИА) -  Употребата на лекот Осимертиниб по операција го намалува ризикот о...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Скопје, 4 јуни 2023  СДС и Ковачевски ја доведоа Македонија до ќорсокак затоа што без м...

Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан на крајот на сезоната

Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан на крајот на сезоната

Милано, 4 јуни 2023 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе го напушти клубот на крајот на...

Командант на КФОР: Курти е виновен за кризата со општините, ја употреби и полицијата без овластувања

Командант на КФОР: Курти е виновен за кризата со општините, ја употреби и полицијата без овластувања

Рим, 4 јуни 2023 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти е виновен за кризата во Косово бидејќи тој „...

Ал Хилал може да го објави трансферот на Меси следната недела

Ал Хилал може да го објави трансферот на Меси следната недела

Мадрид, 4 јуни 2023 (МИА) – Лионел Меси може да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија, пишува „S...

Илиевски: Градоначалникот на Битола ја донесе општината на работ на банкрот

Илиевски: Градоначалникот на Битола ја донесе општината на работ на банкрот

Скопје, 4 јуни 2023 ВМРО – ДПМНЕ и градоначалникот Тони Коњановски ја донесоа Битола на рабо...

Спасовски: Управувањето со миграциите не значи управување со бројки, туку работа со луѓе

Спасовски: Управувањето со миграциите не значи управување со бројки, туку работа со луѓе

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук гов...

Поројните дождови со најголеми последици во прилепската населба Тризла

Поројните дождови со најголеми последици во прилепската населба Тризла

Прилеп, 4 јуни 2023 (МИА) - Поради синоќешното невреме проследено со пороен дожд и грмотевици најгго...

Image

Остани поврзан