• четврток, 18 април 2024

Последна објава

Во Бања Лука митинг „Српска те вика“, реакција на иницијатата за усвојување на Резолуцијата за Сребреница во ОН

Во Бања Лука митинг „Српска те вика“, реакција на иницијатата за усвојување на Резолуцијата за Сребреница во ОН

Бања Лука, 18 април 2024 (МИА) - На плоштадот Краина во Бања Лука се одржува митингот „Српска те вик...

Пендаровски во Чешиново-Облешево: Немаме нови години за губење, треба што поскоро да станеме земја членка на ЕУ

Пендаровски во Чешиново-Облешево: Немаме нови години за губење, треба што поскоро да станеме земја членка на ЕУ

Скопје, 18 април 2024 Ние немаме уште 20 години да чекаме, туку треба да ги направиме следн...

Дачиќ за Бујар Османи: Интересно е дека Пендаровски не бил информиран за резолуцијата за Сребреница

Дачиќ за Бујар Османи: Интересно е дека Пендаровски не бил информиран за резолуцијата за Сребреница

Белград, 18 април 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Србиј...

Се урна изгорената главна фасада на старата зграда на Берзата во Копенхаген

Се урна изгорената главна фасада на старата зграда на Берзата во Копенхаген

Копенхаген, 18 април 2024 (МИА) - Главната фасада на старата зграда на Берзата во Копенхаген, која б...

Техничкиот министер Велковски во посета на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Дебар

Техничкиот министер Велковски во посета на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Дебар

Дебар, 18 април 2024 (МИА) - Техничкиот министер за труд и социјална политика Ѓоко Велковски, денеск...

ЕП: Ракометарките против Шведска, Унгарија и Турција

ЕП: Ракометарките против Шведска, Унгарија и Турција

Дебрецин, 18 април 2024 (МИА) - Женската ракометна репрезентација на Македонија предмалку ги доби пр...

Столтенберг: НАТО работи на испраќање повеќе системи за противвоздушна одбрана во Украина

Столтенберг: НАТО работи на испраќање повеќе системи за противвоздушна одбрана во Украина

Капри, 18 април 2024 (МИА) - НАТО работи на можноста за испраќање повеќе системи за противвоздушна о...

Ќе се поставуваат фотоволтаични панели на општинската зграда во Дебар

Ќе се поставуваат фотоволтаични панели на општинската зграда во Дебар

Дебар, 18 април 2024 (МИА) - Општина Дебар набрзо ќе почне со реализација на два значајни проекти за...

Рускиот научник Александар Куранов осуден на седум години затвор заради одавање државни тајни

Рускиот научник Александар Куранов осуден на седум години затвор заради одавање државни тајни

Москва, 18 април 2024 (МИА) - Руски научник кој работел на хиперсонична технологија е осуден на седу...

Бислими: Српската страна не нуди идеи за решавање на проблемот на употребата на динарот на Косово

Бислими: Српската страна не нуди идеи за решавање на проблемот на употребата на динарот на Косово

Приштина, 18 април 2024 (МИА) – Денешната, четврта рунда меѓу главните преговарачи на Косово и Србиј...

Џонсон: Путин ќе продолжи да маршира низ Европа, следен би можел да биде Балканот

Џонсон: Путин ќе продолжи да маршира низ Европа, следен би можел да биде Балканот

Вашингтон, 18 април 2024 (МИА) - Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Мајк...

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас и Осломеј

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас и Осломеј

Кичево, 18 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во работна...

Џоломарите од кавадаречко Бегниште со одобрени финансиски средства од Општината и државата за промовирање на џоломарството 

Џоломарите од кавадаречко Бегниште со одобрени финансиски средства од Општината и државата за промовирање на џоломарството 

Кавадарци, 18 април 2024 (МИА) - Џоломарите од кавадаречко Бегниште &nb...

Митрески: На овие избори одлучуваме дали ќе продолжиме кон ЕУ или кон изолација и заробена држава

Митрески: На овие избори одлучуваме дали ќе продолжиме кон ЕУ или кон изолација и заробена држава

Скопје, 18 април 2024 „На овие избори одлучуваме дали Македонија ќе продолжи по реформскиот...

Јакимовски: СДСМ и ВМРО ДПМНЕ водат ноевска политика

Јакимовски: СДСМ и ВМРО ДПМНЕ водат ноевска политика

Струмица, 18 април 2024 (МИА) - СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ водат ноевска по...

Image

Остани поврзан