• сабота, 23 септември 2023
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

15 април 2023 Ерусалим - Државна и црковна делегација од Република Северна...

МЗТ Скопје Аеродром со триумф над Цибона остана во игра за опстанок во АБА лигата

МЗТ Скопје Аеродром со триумф над Цибона остана во игра за опстанок во АБА лигата

Скопје, 14 април 2023 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со фантаст...

Експерти од Трезорот на САД ќе работат на унапредување на капацитетите на Министерството за финансии

Експерти од Трезорот на САД ќе работат на унапредување на капацитетите на Министерството за финансии

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Експерти од Трезорот на САД ќе дадат поддршка за унапредувањето на кап...

Бесими: При глобално затегнати финансиски услови, преговараме со Светска банка за обезбедување поволни средства за развојни политики

Бесими: При глобално затегнати финансиски услови, преговараме со Светска банка за обезбедување поволни средства за развојни политики

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Во преговори сме со Светската банка за обезбедување на финансиски сред...

Фракцијата на ДУИ: Огранокот на ДУИ во Гостивар останува без ниту еден претставник во извршната власт

Фракцијата на ДУИ: Огранокот на ДУИ во Гостивар останува без ниту еден претставник во извршната власт

Скопје, 14 април 2023 

Маричиќ-Албарез: Северна Македонија го засилува европското темпо за реформи и фондови, уставните измени клучни за тоа

Маричиќ-Албарез: Северна Македонија го засилува европското темпо за реформи и фондови, уставните измени клучни за тоа

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ де...

Запленета дрога вредна околу шест милиони евра од правни субјекти во Кавадаречко и Битолско 

Запленета дрога вредна околу шест милиони евра од правни субјекти во Кавадаречко и Битолско 

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор з...

Бесими на средби во СБ: Амбициозната реформска агенда ќе доведе до долгорочни стапки на раст

Бесими на средби во СБ: Амбициозната реформска агенда ќе доведе до долгорочни стапки на раст

Скопје, 14 април 2023 (МИА)  – Спроведување на амбициозната реформска агенда е вистинскиот пат...

Соопштение од директорката на Детска клиника Фуштиќ во врска со состојбата на пациент со цистична фиброза

Соопштение од директорката на Детска клиника Фуштиќ во врска со состојбата на пациент со цистична фиброза

Скопје, 14 април 2023 Поради зачестените јавувања во медиумите и социјалните мрежи на пациен...

Османи-Албарез: Преговорите мора да продолжат за време на шпанското претседателство со ЕУ

Османи-Албарез: Преговорите мора да продолжат за време на шпанското претседателство со ЕУ

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Сакам да го пренесам обновениот интерес на Шпанија и нашата поддршка в...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 април 2023 Сапоро - Почнува дводневниот министерски состанок на Г7 посве...

Османи: Европската идеја е гориво за прогресот на овој регион, да не ја пропуштиме шансата за стартување на последната фаза пред членство во ЕУ

Османи: Европската идеја е гориво за прогресот на овој регион, да не ја пропуштиме шансата за стартување на последната фаза пред членство во ЕУ

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Европската идеја е гориво за прогресот на овој регион, но и лепакот за...

Орбан со поддршка за Макрон

Орбан со поддршка за Макрон

Будимпешта, 14 април 2023 (МИА) – Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан денеска го поддржа францускиот...

Приведени двајца дилери од Делчево, пронајдена марихуана 

Приведени двајца дилери од Делчево, пронајдена марихуана 

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Делчево п...

Полицијата заплени големи количини дрога во кавадаречко и битолско

Полицијата заплени големи количини дрога во кавадаречко и битолско

Скопје, 14 април 2023 (МИА) - Огромни количини дрога се запленети во полициски акции во кавадаречко...

Image

Остани поврзан