• недела, 19 мај 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

27 март 2023  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе г...

Тренчевска: Дијалог за законот за родова еднаквост за да добиеме усогласено и квалитетно решение

Тренчевска: Дијалог за законот за родова еднаквост за да добиеме усогласено и квалитетно решение

Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевс...

Вардар 1961 го совлада Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби

Вардар 1961 го совлада Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Актуелниот македонски ракометен првак Вардар 1...

Вардар 1961 во предност на полувреме во дербито против Еурофарм Пелистер

Вардар 1961 во предност на полувреме во дербито против Еурофарм Пелистер

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Актуелниот македонски ракометен шампион Вардар...

Времено ќе се затвори преминот Неготино поради работи на пругата Велес-Гевгелија

Времено ќе се затвори преминот Неготино поради работи на пругата Велес-Гевгелија

Неготино, 26 март 2023 (МИА) - Времено ќе биде затворен патниот премин Неготино, поради...

Спасовски: Во тек се акции за сузбивање големи криминални групи

Спасовски: Во тек се акции за сузбивање големи криминални групи

Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Токму борбата против трговијата со наркотични средства и трговијата со...

Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Дербито во Првата македонска ракометна лига ме...

Американската потпретседателка Харис ја започнува посетата на Африка

Американската потпретседателка Харис ја започнува посетата на Африка

Вашингтон, 26 март 2023 (МИА) - Потпретседателката на САД Камала Харис...

Повредена  20-годишна скопјанка, се качила во автобус и паднала на коловоз

Повредена 20-годишна скопјанка, се качила во автобус и паднала на коловоз

 Скопје, 26 март 2023 (МИА) - Дваесетгодишната Н.М. од Скоп...

Истражување: Украинските бегалци се повеќе се цел на сексуална експлоатација

Истражување: Украинските бегалци се повеќе се цел на сексуална експлоатација

Лондон, 26 март 2023 (МИА) - Украинските бегалци се повеќе се мета на с...

На почетокот на април Макрон и Фон дер Лајен во посета на Кина

На почетокот на април Макрон и Фон дер Лајен во посета на Кина

Париз, 26 март 2023 (МИА) - Францускиот претсе...

Мароко прв пат во историјата го совлада Бразил

Мароко прв пат во историјата го совлада Бразил

Танжер, 26 март 2023 (МИА) – Четвртопласиранат...

Хрватска: Од денеска нема гранични контроли на летови на авиони во рамките на Шенген

Хрватска: Од денеска нема гранични контроли на летови на авиони во рамките на Шенген

Загреб, 26 март 2023 (МИА) - На аеродромите во Хрватска од денеска се у...

Украина бара итен состанок на Советот за безбедност

Украина бара итен состанок на Советот за безбедност

Киев, 26 март 2023 (МИА) - Украина бара свикување на итен состанок на С...

Бајден: Федерална помош за државата Мисисипи по торнадото

Бајден: Федерална помош за државата Мисисипи по торнадото

Вашингтон, 26 март 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден одо...

Image

Остани поврзан