• четврток, 18 јули 2024
Чан: Санкциите против Русија ќе им наштетат на земјите во развој

Чан: Санкциите против Русија ќе им наштетат на земјите во развој

Њујорк, 18 март 2022 (МИА) - Амбасадорот на Кина во Обединетите нации, Жанг Чан изјави дека санкциите п...

ОН бараат истрага за цивилните жртви и штетите во Украина

ОН бараат истрага за цивилните жртви и штетите во Украина

Њујорк, 18 март 2022 (МИА) - Потсекретарката на Обединети нации за политички прашања, Розмари Ди Карло...

Стандард и Пурс го намали кредитниот рејтинг на Русија

Стандард и Пурс го намали кредитниот рејтинг на Русија

Њујорк, 18 март 2022 (МИА) - Агенцијата Стандард и Пурс го намали кредитниот рејтинг на Русија на ЦЦ од...

На денешен ден

На денешен ден

18 март 2022 (МИА)   1584.- Вo Санкт Петербург умрел Иван Четврти Василевич - Грозни, руски цар, приврзаник на ав...

Од верските календари

Од верските календари

18 март 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијански...

Променливо облачно со слаб до умерен северен ветер

Променливо облачно со слаб до умерен северен ветер

Скопје, 18 март 2022 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно и студено, претпладне претежно во јужните делови со лока...

Калин: Путин има две категории барања за прекин на војната

Калин: Путин има две категории барања за прекин на војната

Лондон, 18 март 2022 (МИА) - Советникот на турскиот претседател Ибрахим Калин за Би-би-си изјави дека п...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 18 март 2022 (МИА) – Денеска е петок, 18 март 2022 година, 77-иот ден во годината. До крајот на годината останув...

Ангелов ги повика приврзаниците на ГЕРБ утре на протести пред бугарската Влада

Ангелов ги повика приврзаниците на ГЕРБ утре на протести пред бугарската Влада

Софија, 17 март 2022 (МИА) - Поранешниот министер за здравство Костадин Ангелов, кој е пратеник на ГЕРБ...

Во Украина киднапиран уште еден градоначалник

Во Украина киднапиран уште еден градоначалник

Киев, 17 март 2022 (МИА) - Шефот на регионалната управа во Харков, Олег Синегубов изјави дека руските с...

Телефонски разговор Зеленски - Макрон

Телефонски разговор Зеленски - Макрон

Киев, 17 март 2022 (МИА) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска на Твитер објави дека т...

Франческини: Италија е подготвена да го обнови театарот во Мариупол

Франческини: Италија е подготвена да го обнови театарот во Мариупол

Рим, 17 март 2022 (МИА) - Италијанскиот министер за култура Дарио Франческини најави дека Италија е под...

Небензја: Театарот во Мариупол беше нападнат од украинските националисти

Небензја: Театарот во Мариупол беше нападнат од украинските националисти

Њујорк, 17 март 2022 (МИА) - Рускиот амбасадор Василиј Небензја пред Советот за безбедност на Обедиенти...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 март 2022  Скопје - Министерот за внатрешни работи на С...

Претседателот Пендаровски донесе одлука за помилување осудени лица

Претседателот Пендаровски донесе одлука за помилување осудени лица

Скопје, 17 март 2022 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски донесе Одлука за помилување на осудени лиц...

Image

Остани поврзан