• петок, 21 јуни 2024
Изјава за медиуми на претседателот на РКЕ Марко Бислимоски и Андреа Гуерини, претседател на WAREG (во живо)

Изјава за медиуми на претседателот на РКЕ Марко Бислимоски и Андреа Гуерини, претседател на WAREG (во живо)

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Изјава за медиуми на претседателот на РКЕ Марко Бислимоски и Андреа Гуе...

Митева: Додека ВМРО-ДПМНЕ гради консензус за развој на Македонија, СДС води сметка за лидерска трка во партијата

Митева: Додека ВМРО-ДПМНЕ гради консензус за развој на Македонија, СДС води сметка за лидерска трка во партијата

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) -  Додека ВМРО-ДПМНЕ обезбедува единство и гради консензус за...

Бабовски: Јадеме безбедна и квалитетна храна, поради грешки на операторите во маркетите може да се најдат производи со истечен рок

Бабовски: Јадеме безбедна и квалитетна храна, поради грешки на операторите во маркетите може да се најдат производи со истечен рок

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Јадеме безбедна и квалитетна храна. Се што е во промет и инспекциски кон...

Реакција од ВРЕДИ на прес-конференцијата на Ахмети

Реакција од ВРЕДИ на прес-конференцијата на Ахмети

Скопје, 5 јуни 2024 СООПШТЕНИЕ Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново поглавје во по...

Стефановски: Винилите се повторно во мода, „Трета мајка“ на плоча е право мало слушателско ремек дело

Стефановски: Винилите се повторно во мода, „Трета мајка“ на плоча е право мало слушателско ремек дело

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Големо задоволство е да се доживее второ издание на нешто што си го рабо...

МТЕЛ нов партнер на Пасворд Продукција, поддршка за Д Фестивал, Таксират и ПИН конференцијата

МТЕЛ нов партнер на Пасворд Продукција, поддршка за Д Фестивал, Таксират и ПИН конференцијата

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Телекомуникацискиот оператор МТЕЛ и Пасворд продукција договорија сорабо...

Фестивалот на краток филм „ФИМАЈ 2024“, утре и задутре во Куманово

Фестивалот на краток филм „ФИМАЈ 2024“, утре и задутре во Куманово

Куманово, 28 мај 2024 (МИА) - Кумановската публика утре и задутре во занаетчискиот дом во Куманово ќ...

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Во ИЕ 6 ДУИ изгуби, а „Вреди“ доби еден мандат

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) вечерва ги сумира вкупните резултати од...

Прес-конференција на техничкиот премиер Талат Џафери (во живо)

Прес-конференција на техничкиот премиер Талат Џафери (во живо)

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) -  Прес-конференција на премиерот на техничката Влада Талат Џафери на...

Македонија 2025: Дијаспората подава рака, да се фокусираме на дигитализација, борба против корупцијата, подобра регулатива и стабилни институции

Македонија 2025: Дијаспората подава рака, да се фокусираме на дигитализација, борба против корупцијата, подобра регулатива и стабилни институции

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Постојано подаваме рака, сакаме да и помогн...

„Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ - самостојна изложба на Мирослав Масин во Даут пашин амам

„Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ - самостојна изложба на Мирослав Масин во Даут пашин амам

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Мирослав Масин, еден од најеминентните македонски современи сликари, утр...

Прес-конференција на Народната банка за пролетните макроекономски проекции (во живо)

Прес-конференција на Народната банка за пролетните макроекономски проекции (во живо)

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на Народната банка за пролетните макроекономски проекц...

Џафери:  Составот на идната влада е работа на преговори меѓу политичките субјекти коишто добиле мандат

Џафери: Составот на идната влада е работа на преговори меѓу политичките субјекти коишто добиле мандат

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Фокусиран сум на обврските на Владата што ја водам чиј мандат е до избор...

Прес-конференција на Талат Џафери (во живо)

Прес-конференција на Талат Џафери (во живо)

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателот на техничката Влада на Република Севе...

Прес-конференција на ОБСЕ/ОДИХР (во живо)

Прес-конференција на ОБСЕ/ОДИХР (во живо)

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Прес-конференција на набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР за мониторингот на вчера...

Image

Остани поврзан