• петок, 24 мај 2024
Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Блиску сме до договор со ВРЕДИ, не можам да кажувам детали, но изве...

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Бања Лука, 23 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека во следн...

Косовското Собрание го усвои Договорот за кофинансирање на изработката на проект за тунел на патот Тетово-Призрен

Косовското Собрание го усвои Договорот за кофинансирање на изработката на проект за тунел на патот Тетово-Призрен

Приштина, 23 мај 2024 (МИА) – Собранието на Косово на денешната седница, на чиј дневен ред се повеќе...

Модриќ останува во Мадрид уште една година

Модриќ останува во Мадрид уште една година

Мадрид, 22 мај 2024 (МИА) - Се ближи крајот на преговорите меѓу Лука Модриќ и Реал Мадрид околу праш...

Јувентус ќе го продолжи договорот на Камбијасо до 2028 година

Јувентус ќе го продолжи договорот на Камбијасо до 2028 година

Торино, 22 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Јувентус, Андреа Камбијасо е блиску до продолжување на д...

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Реал и Модриќ постигнаа договор за продолжување на договорот

Мадрид, 18 мај 2024 (МИА) - Лука Модриќ и Тони Крос најверојатно ќе останат во Реал Мадрид. ...

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Атлетик го продолжи договорот со Ернесто Валверде

Билбао, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетик Билбао, Ернесто Валверде, го продолжи договорот со т...

Советот на Европа усвои меѓународен договор за вештачка интелигенција

Советот на Европа усвои меѓународен договор за вештачка интелигенција

Стразбур, 17 мај 2024 (МИА) - Советот на Европа денеска го усвои првиот правно обврзувачки меѓународ...

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Мадрид, 17 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот Килијан Мбапе се согласил на значително намалување на платата...

Вилдерс објави дека е постигнат договор за коалициска влада во Холандија

Вилдерс објави дека е постигнат договор за коалициска влада во Холандија

Амстердам, 16 мај 2024 (МИА) - Холандскиот политичар Герт Вилдерс синоќа објави дека е постигнат дог...

Фернандеш: Ако не му требам на Манчестер јунајтед, ќе си заминам

Фернандеш: Ако не му требам на Манчестер јунајтед, ќе си заминам

Манчестер, 16 мај 2024 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш изр...

Ал-Итихад сака да го ангажира Тер Штеген

Ал-Итихад сака да го ангажира Тер Штеген

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) - Ал-Итихад е заинтересиран за трансфер на голманот на Барселона, Марк-Анд...

Шпанецот Ираола останува тренер на Борнмут

Шпанецот Ираола останува тренер на Борнмут

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) – Премиерлигашот Борнмут објави денеска дека го продолжи договорот со...

Росе ќе го продолжи договорот со Лајпциг до 2026 година

Росе ќе го продолжи договорот со Лајпциг до 2026 година

Лајпциг, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Лајпциг, Марко Росе ќе го продолжи договорот со клубот, обј...

Барселона потпиша нов договор со тинејџерот Кубарси

Барселона потпиша нов договор со тинејџерот Кубарси

  Барселона, 9 мај 2024 (МИА) – Младиот шпански фудбалер Пау Кубарси го продолжи догово...

Image

Остани поврзан