• недела, 14 јули 2024
Борусија Дортмунд договори трансфер на Грос

Борусија Дортмунд договори трансфер на Грос

Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на премиерлигашот Брајтон, Паскал Грос е...

Брајтон плати 25 милиони фунти за холандскиот репрезентативец Вифер

Брајтон плати 25 милиони фунти за холандскиот репрезентативец Вифер

Брајтон, 6 јули 2024 (МИА) – Холандскиот фудбалски репрезентативец Матс Вифер ги напушти редовит...

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон, 19 мај 2024 (МИА) - Прес-службата на премиерлигашот Брајтон објави дека Роберто Де Зерби ќе...

Унион Сен-Жил го освои белгискиот Куп по пауза од 110 години

Унион Сен-Жил го освои белгискиот Куп по пауза од 110 години

Брисел, 9 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Унион Сен-Жил го освоија Купот на Белгија, совладувајќи го...

Брајтон верува дека Де Зерби ќе остане, тренерот се поврзува со Ливерпул, Баерн и Барселона

Брајтон верува дека Де Зерби ќе остане, тренерот се поврзува со Ливерпул, Баерн и Барселона

Брајтон, 14 април 2024 (МИА) – Раководството на премиерлигашот Брајтон верува дека може да го задржи...

Премиер лига: Брајтон оствари рекордна добивка од близу 123 милиони фунти

Премиер лига: Брајтон оствари рекордна добивка од близу 123 милиони фунти

  Брајтон, 3 април 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски клуб Брајтон објави рекорден профи...

Клоп: Тоа беше најдобриот натпревар на Ливерпул против Брајтон

Клоп: Тоа беше најдобриот натпревар на Ливерпул против Брајтон

Ливерпул, 31 март 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп е задоволен од прикажаната игра на...

Ливерпул има подготвена алтернатива во случај на неуспех со Чаби Алонсо

Ливерпул има подготвена алтернатива во случај на неуспех со Чаби Алонсо

Ливерпул, 24 март 2024 (МИА) - Менаџерот на Брајтон, Роберто Де Зерби, се појави како опција број 1...

Навивачи на Брајтон избодени и ограбени во Рим

Навивачи на Брајтон избодени и ограбени во Рим

  Рим, 7 март 2024 (МИА) – Двајца навивачи на англискиот фудбалски прволигаш Брајтон се...

Брајтон до крајот на сезоната без Јапонецот Митома

Брајтон до крајот на сезоната без Јапонецот Митома

  Брајтон, 27 февруари 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Брајтон до крајот на...

Арсенал декласиран од Брајтон, на Сити му треба една победа за шампионскиот трофеј

Арсенал декласиран од Брајтон, на Сити му треба една победа за шампионскиот трофеј

Лондон, 14 мај 2023 (МИА) - Арсенал вечерва загуби на домашен терен од Брајтон со 3:0  во 36. к...

Манчестер јунајтед го победи Брајтон со гол од пенал досуден по последниот свиреж

Манчестер јунајтед го победи Брајтон со гол од пенал досуден по последниот свиреж

Брајтон, 26 септември 2020 (МИА) – Манчестер јунајтед го совлада Брајтон со 3:2 во натпревар од 3. коло...

Лалана се договори со Брајтон

Лалана се договори со Брајтон

Лондон, 25 јули 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Адам Лалана, ќе ја продолжи кариер...

Шефот на Брајтон: Зошто не можеме да ја завршиме сезоната на нашите стадиони, а Германците можат?

Шефот на Брајтон: Зошто не можеме да ја завршиме сезоната на нашите стадиони, а Германците можат?

Брајтон, 8 мај 2020 (МИА) - Извршниот директор на Брајтон, Пол Барбер, се спротивстави на иницијативата...

Фудбалер на Брајтон со КОВИД-19

Фудбалер на Брајтон со КОВИД-19

Брајтон, 26 март 2020 (МИА) - Членот на Премиер лигата, Брајтон откри за случај на заразен фудбалер со...

Image

Остани поврзан