• четврток, 18 јули 2024
Касами: Вреди добива претседател на Собранието, пет министерства, плус министер без ресор

Касами: Вреди добива претседател на Собранието, пет министерства, плус министер без ресор

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Имаме начелен договор за распределба на ресорите во првиот и вториот еша...

За поднесените претставки околу уривањето на стадионот Касами дознал од јавноста, смета дека нема дискриминација и прекршување на законите

За поднесените претставки околу уривањето на стадионот Касами дознал од јавноста, смета дека нема дискриминација и прекршување на законите

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами вели дека знае од медиумите за п...

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска од Тетово информира...

Касами: Од понеделник почнуваат преговорите за формирање влада

Касами: Од понеделник почнуваат преговорите за формирање влада

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Тетово и претседател на Движењето Беса дел од...

Касами: Од утре почнуваат преговорите за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција ВЛЕН

Касами: Од утре почнуваат преговорите за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција ВЛЕН

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) – Коалицијата ВЛЕН излезе како победник во сите општини со мнозинско албанс...

Изјава на Биљал Касами, претседател на Движење Беса

Изјава на Биљал Касами, претседател на Движење Беса

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на партијата Движење Беса, Биљ...

Биљал Касами: Нашата програма ќе биде дел од идната владина програма и во неа се состојат уставните измени

Биљал Касами: Нашата програма ќе биде дел од идната владина програма и во неа се состојат уставните измени

Гостивар, 29 април 2024 (МИА) – Имаме програма која ќе биде дел од идната владина програма и во неа...

Касами: Веќе е најавено дека „Влен“ ќе биде дел од наредната влада

Касами: Веќе е најавено дека „Влен“ ќе биде дел од наредната влада

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Претседателот на Движењето Беса и дел од албанската опозициска коалици...

Таравари за МИА: Имаше разговори да бидам претседателски кандидат, но не сум заинтересиран

Таравари за МИА: Имаше разговори да бидам претседателски кандидат, но не сум заинтересиран

Скопје, 1 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанцит...

Касами: Имаме разговарано со Таравари за да биде кандидат за претседател на државата

Касами: Имаме разговарано со Таравари за да биде кандидат за претседател на државата

Скопје, 1 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Движењето Беса и градо...

Лидерите на Европскиот сојуз за промена во Вашингтон се сретнаа со сенаторката Џони Ернст

Лидерите на Европскиот сојуз за промена во Вашингтон се сретнаа со сенаторката Џони Ернст

Скопје, 17 јануари 2024 Лидерите на Европскиот сојуз за промена, Африм Гаши, Билал Касами и...

Касами: Веруваме дека и во Тетово ќе видиме фабрика за рециклирање отпад

Касами: Веруваме дека и во Тетово ќе видиме фабрика за рециклирање отпад

Тетово, 10 јануари 2024 (МИА) - Тетовскиот градоначалник, Биљал Касами ја посети австриската компани...

Завршена првата фаза од обновата на патната мрежа низ викенд населбата на Попова Шапка

Завршена првата фаза од обновата на патната мрежа низ викенд населбата на Попова Шапка

Тетово, 18 ноември 2023 (МИА) - Заврши асфалтирањето на една од улиците во викенд населбата на Попов...

Општина Тетово ги намалува долговите поради извршители, Касами вели дека и поранешни советници на ист начин си ги бараат парите

Општина Тетово ги намалува долговите поради извршители, Касами вели дека и поранешни советници на ист начин си ги бараат парите

Тетово, 15 ноември 2023 (МИА) - Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами денеска ја објасни генезата...

Меџити: Абдуш Демири е кандидат на албанската опозиција за член на ДИК

Меџити: Абдуш Демири е кандидат на албанската опозиција за член на ДИК

Скопје, 7 ноември 2023 (МИА) - Претседателот на Демократско движење, Изет Меџити во...

Image

Остани поврзан