• вторник, 16 јули 2024
Александер – Арнолд на радарот на Реал

Александер – Арнолд на радарот на Реал

Мадрид, 13 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Ливерпул, Трент Алекс...

Александер – Арнолд: Би останал во фудбалот по завршување на кариерата

Александер – Арнолд: Би останал во фудбалот по завршување на кариерата

  Лондон, 4 април 2024 (МИА) – Заменикот капитен на Ливерпул, Трент Александер-Арнолд,...

Реал бара десен бек: Александар Арнолд е желба на „кралевите“

Реал бара десен бек: Александар Арнолд е желба на „кралевите“

Мадрид, 22 март 2024 (МИА) - Речиси е сигурно дека Килијан Мбапе наскоро ќе потпише договор со Реал...

Ретклиф платил сериозно обештетување во име на промените во Манчестер Јунајтед

Ретклиф платил сериозно обештетување во име на промените во Манчестер Јунајтед

Манчестер, 15 март 2024 (МИА) - Новиот косопственик на Манчестер Јунајтед, Сер Џим Ретклиф, платил 5...

Александар-Арнолд им се извини на навивачите на Ливерпул за катастрофалниот пораз од Брајтон

Александар-Арнолд им се извини на навивачите на Ливерпул за катастрофалниот пораз од Брајтон

Ливерпул, 15 јануари 2023 (МИА) – Ф...

Александер Арнолд продолжува со Ливерпул до 2025 година

Александер Арнолд продолжува со Ливерпул до 2025 година

Ливерпул, 31 јули 2021 (МИА) - Англискиот фудбалер Трент Александер Арнолд го продолжи договорот со пре...

Клоп го изедначи рекордот на Гвардиола, Александар-Арнолд e бр.1 за декември

Клоп го изедначи рекордот на Гвардиола, Александар-Арнолд e бр.1 за декември

Ливерпул, 10 јануари 2019 (МИА) - Десниот бек на Ливерпул, Трент Александар-Арнолд, ја освои наградата...

Image

Остани поврзан