• петок, 21 јуни 2024
Тркалезна маса за употреба на вештачка интелигенција во создавањето зелени вештини за иднината

Тркалезна маса за употреба на вештачка интелигенција во создавањето зелени вештини за иднината

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Во организација на Сојузот на стопански комори на Македонија денеска во...

Лавров: Растот на БРИКС е показател на создавањето мултиполарен свет

Лавров: Растот на БРИКС е показател на создавањето мултиполарен свет

Нижни Новгород, 10 јуни 2024 (МИА) - Шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, денеска изјави дек...

Венецуела создава нова држава на територија која е спорна со Гвајана

Венецуела создава нова држава на територија која е спорна со Гвајана

Каракас, 22 март 2024 (МИА) - Пратениците во Венецуела, сојузници со Владата на претседателот Никола...

Борел: Не може да се дозволи Израел да го блокира создавањето палестинска држава

Борел: Не може да се дозволи Израел да го блокира создавањето палестинска држава

Брисел, 23 јануари 2024 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп...

Откриени предуслови за живот на Енцелад - месечина на Сатурн

Откриени предуслови за живот на Енцелад - месечина на Сатурн

Сан Антонио, 6 септември 2023 (МИА) - Научниците долго време бараат докази за вонземски живот во Сон...

Нови научни сознанија за прстените на Сатурн

Нови научни сознанија за прстените на Сатурн

Хјустон, 25 мај 2023 (МИА) - Нови податоци и сознанија собрани со помош на вселенското летало „Касин...

Image

Остани поврзан