• недела, 14 јули 2024
Кривична пријава за поранешната в.д. организациска директорка на Клиниката за токсикологија

Кривична пријава за поранешната в.д. организациска директорка на Клиниката за токсикологија

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорк...

Општина Кисела Вода поднесе прекршочна пријава за ЈП ,,Комунална хигиена” Скопје

Општина Кисела Вода поднесе прекршочна пријава за ЈП ,,Комунална хигиена” Скопје

Скопје, 10 јули 2024 Градоначалникот Ѓорѓиевски информираше дека е поднесена прекршочна приј...

Општина Гевгелија: Граѓаните од утре можат да пријават штета од вчерашното невреме

Општина Гевгелија: Граѓаните од утре можат да пријават штета од вчерашното невреме

Гевгелија, 3 јули 2024 (МИА) - Општина Гевгелија ги известува граѓаните дека од утре можат да пријав...

Пријава за двајца татковци од Прилеп и Тетово кои ги силувале своите малолетни ќерки

Пријава за двајца татковци од Прилеп и Тетово кои ги силувале своите малолетни ќерки

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) –  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден еви...

Жител на Пробиштип неовластено подигнал туѓи средства од банкомат

Жител на Пробиштип неовластено подигнал туѓи средства од банкомат

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кр...

МВР: Заканите кон судија на Уставен суд биле преку социјална мрежа

МВР: Заканите кон судија на Уставен суд биле преку социјална мрежа

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Заканите кон судија на Уставен суд кои денеска ги пријави претседателот...

Претседателот на Уставниот суд во МВР пријави закани по животот и безбедноста врз уставни судии

Претседателот на Уставниот суд во МВР пријави закани по животот и безбедноста врз уставни судии

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Уставниот суд, Дарко Костадиновски, денеска поднесе пр...

Синдикатот на полицијата поднесе пријава против поранешниот министер за внатрешни работи Спасовски

Синдикатот на полицијата поднесе пријава против поранешниот министер за внатрешни работи Спасовски

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Синдикатот на полиција во Македонија до Основното јавно обвинителство Ск...

Кривична пријава против двe лица кои со измама изнудувале пари од охриѓани

Кривична пријава против двe лица кои со измама изнудувале пари од охриѓани

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Бугарија и А.Т.(...

Кривична пријава за дебранец, следел сограѓанка и ѝ го одзел мобилниот телефон

Кривична пријава за дебранец, следел сограѓанка и ѝ го одзел мобилниот телефон

Дебар, 23 мај 2024 (МИА) – Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична пријава против...

Кривична пријава против тројца дилери на кокаин и марихуана

Кривична пријава против тројца дилери на кокаин и марихуана

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за крим...

Кривична пријава за три лица, лажно нуделе градежен материјал во Охрид и Струга

Кривична пријава за три лица, лажно нуделе градежен материјал во Охрид и Струга

Струга, 16 мај 2024 (МИА) - Струшката полиција поднесе кривична пријава против три лица за повеќе кр...

Уставен суд: Надлежните да утврдат дали се работи за закана или случајност ножот на гаражното место на претседателката Кацарска

Уставен суд: Надлежните да утврдат дали се работи за закана или случајност ножот на гаражното место на претседателката Кацарска

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) – Од Уставен суд потврдија дека во текот на вчерашниот ден, претседателкат...

ЦУК: На 112 изминатото деноноќие 1951 повик, меѓу кои и за спасување  жена падната покрај пат

ЦУК: На 112 изминатото деноноќие 1951 повик, меѓу кои и за спасување жена падната покрај пат

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) -  На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во Центарот за...

Граѓаните можат да пријавуваат повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800 54321

Граѓаните можат да пријавуваат повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800 54321

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Во канцеларијата на Народниот правобранител,...

Image

Остани поврзан