• вторник, 16 јули 2024
Во БиХ обвинети вкупно 21 физичко и правно лице поради издавање на лажни дипломи

Во БиХ обвинети вкупно 21 физичко и правно лице поради издавање на лажни дипломи

Бања Лука, 3 јули 2024 (МИА) – Обвинителството на Босна и Херцеговина поднесе обвинителен акт против...

Поранешниот советник на Манчестер сити за прекршување на ФФП: Има 130 обвиненија, а не 115, Премиер лигата погреши од самиот почеток

Поранешниот советник на Манчестер сити за прекршување на ФФП: Има 130 обвиненија, а не 115, Премиер лигата погреши од самиот почеток

Лондон, 23 јуни 2024 (МИА) - Поранешен советник на Манчестер сити откри дека Премиер лигата поднела...

Доналд Трамп најави правни мерки против автори на филм за неговиот живот

Доналд Трамп најави правни мерки против автори на филм за неговиот живот

Кан, 21 мај 2024 (МИА) - Новиот филм за Доналд Трамп, „Приправник“ (The Apprentice) вчера ј...

ОЈО Струга поднесе две обвиненија за назначување директори на училишта во Струшко

ОЈО Струга поднесе две обвиненија за назначување директори на училишта во Струшко

Струга, 17 мај 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Струга поднес...

Капката која ја прелеа чашата на Санчез

Капката која ја прелеа чашата на Санчез

27 април 2024 Вијести - Подгорица Во бомбастичното соопштение кое ј...

Кнежевското семејство од Монако вознемирено од обвинувањата за прекумерно трошење пари

Кнежевското семејство од Монако вознемирено од обвинувањата за прекумерно трошење пари

Монаковил, 28 март 2024 (МИА) - Принцот Албер од Монако, во ново интервју за „Пари мач“ (Paris M...

Хантер Бајден бара отфрлање на обвиненијата за затајување данок, за кои тврди дека се политички мотивирани

Хантер Бајден бара отфрлање на обвиненијата за затајување данок, за кои тврди дека се политички мотивирани

Вашингтон, 28 март 2024 (МИА) - Адвокатите на Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џо Б...

Зеленски ги поздрави обвиненијата на МКС против двајцата руски команданти

Зеленски ги поздрави обвиненијата на МКС против двајцата руски команданти

Киев, 5 март (Танјуг) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја поздрави одлуката на М...

САД: Федералните обвинители најавуваат нови обвиненија против Хантер Бајден до крајот на месецов

САД: Федералните обвинители најавуваат нови обвиненија против Хантер Бајден до крајот на месецов

Вашингтон, 7 септември 2023 (МИА) - Американските федерални обвинители...

Трамп им се предаде на властите во Џорџија по обвиненија за кривични дела поврзани со изборите во 2020 година 

Трамп им се предаде на властите во Џорџија по обвиненија за кривични дела поврзани со изборите во 2020 година 

Вашингтон, 25 август 2023 (МИА) - Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се предаде синоќа...

Трамп ги нарече „смешни“ обвиненијата поднесени против него во федералниот суд во Вашингтон

Трамп ги нарече „смешни“ обвиненијата поднесени против него во федералниот суд во Вашингтон

Вашингтон, 5 август 2023 (МИА) - Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги оквалификува ка...

Актерот Кевин Спејси ослободен од обвиненијата за сексуални деликти

Актерот Кевин Спејси ослободен од обвиненијата за сексуални деликти

Лондон, 26 јули 2023 (МИА) - Поротата во судот во Лондон денеска го прогласи актерот Кевин Спејси за...

Доналд Трамп повторно ѕвезда на туѓи венчавки

Доналд Трамп повторно ѕвезда на туѓи венчавки

Њујорк, 5 април 2023 (МИА) - Доналд Трамп неретко „сам се кани“ на свадбените свечености што се одрж...

Ањели: Обвиненијата против нас се неосновани

Ањели: Обвиненијата против нас се неосновани

Торино, 27 декем...

Нејмар ослободен за случајот за корупција при трансферот во Барселона од Сантос

Нејмар ослободен за случајот за корупција при трансферот во Барселона од Сантос

Париз, 28 октомври 2022 (МИА) - Нејмар е ослободен од обвиненијата за корупција поради неговиот трансфе...

Image

Остани поврзан