• петок, 24 мај 2024
Рама со амбиции за четврти мандат, сака историска победа во 2025 година

Рама со амбиции за четврти мандат, сака историска победа во 2025 година

Тирана, 3 март 2024 (МИА) - Лидерот на Социјалистичката партија и актуелен албански премиер, Еди Рам...

Енрике: Целта на ПСЖ е до 1 јуни да ги освоиме сите трофеи

Енрике: Целта на ПСЖ е до 1 јуни да ги освоиме сите трофеи

Париз, 3 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, по синоќешната победа над Стразбур (2:1...

Алегри: Јувентус сака да заврши на второто место за да игра во Суперкупот

Алегри: Јувентус сака да заврши на второто место за да игра во Суперкупот

Торино, 26 април 2023 (МИА) – Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри проговори...

Тухел со амбиции да седне на тренерското место во Реал или Барселона

Тухел со амбиции да седне на тренерското место во Реал или Барселона

Берлин, 21 јануари 2023 (МИА) - Гер...

Осака за амбициите во 2022 година: Никогаш повеќе да не плачам на прес-конференции

Осака за амбициите во 2022 година: Никогаш повеќе да не плачам на прес-конференции

Њујорк, 4 јануари 2022 (МИА) - Четирикратната Грен слем шампионка Наоми Осака проговори за своите цели...

Шкупи со шампионски амбиции во ПМФЛ и пласман во Групната фаза во евро-куповите

Шкупи со шампионски амбиции во ПМФЛ и пласман во Групната фаза во евро-куповите

Скопје, 26 мај 2021 (МИА) – Раководството на Шкупи со големи амбиции ја дочекува новата сезона. Клубот...

Македонските одбојкари со амбиција за злато во Европската лига

Македонските одбојкари со амбиција за злато во Европската лига

Скопје, 3 мај 2021 (МИА) - По три финалиња, македонските одбојкари предводени од селекторот Никола Мати...

Алегри бара клуб со амбиции

Алегри бара клуб со амбиции

Рим, 6 јули 2020 (МИА) - Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилијано Алегри е подготвен да се...

Image

Остани поврзан