• недела, 16 јуни 2024
Променливо облачно со сончеви периоди и со локална појава на пороен дожд и грмежи

Променливо облачно со сончеви периоди и со локална појава на пороен дожд и грмежи

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди и со...

Најтопло во Велес, Гевгелија, Кавадарци - 34 степени, до крајот на денот локална појава на пороен дожд и грмежи

Најтопло во Велес, Гевгелија, Кавадарци - 34 степени, до крајот на денот локална појава на пороен дожд и грмежи

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Во крајните јужни претежно планински подрачја и во подрачјето околу Деми...

ИЈЗ: Меланом - најопасен облик на рак на кожа, може да се излечи ако се открие навреме

ИЈЗ: Меланом - најопасен облик на рак на кожа, може да се излечи ако се открие навреме

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Меланомот е најопасен облик на рак на кожа, а може да се излечи доколк...

ЕСА ќе изврши тест со вештачко помрачување на Сонцето

ЕСА ќе изврши тест со вештачко помрачување на Сонцето

Париз, 17 април 2024 (МИА) - Европската вселенска агенција - ЕСА ја почна програмата „ПРОБА-3“ со шт...

Милиони луѓе на американскиот континент со овации го следеа затемнувањето на Сонцето

Милиони луѓе на американскиот континент со овации го следеа затемнувањето на Сонцето

Мексико Сити, 9 април 2024 (МИА) – Милиони луѓе вчера го гледаа реткото целосно затемнување на сонце...

Милиони луѓе во Мексико, САД и Канада го чекаат целосното затемнување на Сонцето

Милиони луѓе во Мексико, САД и Канада го чекаат целосното затемнување на Сонцето

Њујорк, 8 април 2024 (МИА) - Милиони луѓе денеска се надеваат на ведро небо во очекување на целосно...

Сончево и топло, максимална температура до 28 степени

Сончево и топло, максимална температура до 28 степени

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со максимални температури од 23...

Од среда стабилно време со ниски утрински температури, а дневните во пораст

Од среда стабилно време со ниски утрински температури, а дневните во пораст

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од...

Променливо облачно со сончеви периоди и слаб локален дожд

Променливо облачно со сончеви периоди и слаб локален дожд

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услов...

Наутро магла, преку ден сончево со мала до умерена облачност

Наутро магла, преку ден сончево со мала до умерена облачност

Скопје, 9 февруари 2024 (МИА) - Синоптичарите за утринава најавуваат услови за појава на магла по од...

До петок температурите во благ пораст, викенд опаѓање

До петок температурите во благ пораст, викенд опаѓање

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) - До крајот на денов, времето ќе биде сончево со мала до умерена облач...

Релативно топло за новогодишните празници, по котлините магла

Релативно топло за новогодишните празници, по котлините магла

Скопје, 29 декември 2023 (МИА) - До понеделник продолжува периодот...

Облачно во поголемиот дел од земјава, на истокот сончево

Облачно во поголемиот дел од земјава, на истокот сончево

Скопје, 9 декември 2023 (МИА) – Времето денеска во северозападниот и централниот дел од земјава ќе б...

Најниски температури измерени во Берово и на Попова Шапка

Најниски температури измерени во Берово и на Попова Шапка

Скопје, 5 ноември 2023 (МИА) - Најниска температура ноќеска е измерена во Берово и на Попова Шапка е...

Сончево со температура до 27 степени

Сончево со температура до 27 степени

Скопје, 28 октомври 2023 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерен...

Image

Остани поврзан