• петок, 21 јуни 2024
Сенатот на американскиот конгрес го потврди Браун за нов претседател на Здружениот Генералштаб

Сенатот на американскиот конгрес го потврди Браун за нов претседател на Здружениот Генералштаб

Вашингтон, 21 септември 2023 (МИА) - Сенатот на американскиот Конгрес го потврди генералот Чарлс Бра...

Бајден ја објави номинацијата на генералот Чарлс Браун за началник на американскиот Здружен Генералштаб

Бајден ја објави номинацијата на генералот Чарлс Браун за началник на американскиот Здружен Генералштаб

Вашингтон, 26 мај 2023 (МИА) -  Американскиот претседател Џо Бајден синоќа ја објави номинација...

Image

Остани поврзан