• понеделник, 04 март 2024

Санкционирани 253 возачи во Скопје

Санкционирани 253 возачи во Скопје

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - На територија на Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 253 мерки за прекршоци во сообраќајот, соопшти Министерството за внатрешни работи. 

Меѓу нив, за возење повеќе од дозволената брзина изречени се 13 санкции, а  за возење без возачка дозвола 12 мерки. За користење мобилен телефон изречени се 11 санкции, а за минување на црвено светло пет санкции. Дваесет и девет мерки се изречени за некористење сигурносен појас. бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан