• недела, 16 јуни 2024

Во Појасот Газа за еден ден загинале 83 луѓе

Во Појасот Газа за еден ден загинале 83 луѓе

Газа, 18 мај 2024 (МИА) – Според Министерството за здравство во Газа во изминатите 24 часа при израелските напади во Појасот Газа загинале 83 луѓе.

Во војната помеѓу Израел и Хамас вкупно загинале 35.386 луѓе

Од почетокот на војната на 7 октомври минатата година повредени се 79.366 лица.

Најголемиот број од жртвите се деца и жени. ми/

фото: ДПА

Остани поврзан