• понеделник, 04 март 2024

Без струја делови од Кисела Вода

Без струја делови од Кисела Вода

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Без струја денеска од 09 до 15 часот ќе бидат делови од Кисела Вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи Скопје.

Повикувајќи се на информација од ЕВН Македонија, РЦУК Скопје информира дека без струја ќе бидат дел од улицата „Антон Попов“, дел од улицата „Доситеј Обрадовиќ“, улицата „Дичо Петров“, дел од улицата „Димо Хаџидимов“ (кај „Шампионче“) и дел од улицата „Мишко Михајловски“ во општина Кисела Вода. бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан