• понеделник, 25 септември 2023

Ал Хилал може да го објави трансферот на Меси следната недела

Ал Хилал може да го објави трансферот на Меси следната недела

Мадрид, 4 јуни 2023 (МИА) – Лионел Меси може да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија, пишува „Sport.es“.

 

За 35-годишниот Аргентинец сериозно е заинтересиран Ал-Хихал. Се известува дека клубот може да го објави трансферот на Меси на 6 јуни.

 

Претходно се дозна дека Меси ќе го напушти ПСЖ. 

 

Во сезоната 2022/23, напаѓачот одигра 41 натпревар, во кои постигна 21 гол и направи 20 асистенции, со што стана најдобар асистент на францускиот фудбалски шампионат. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан