• четврток, 18 јули 2024
Штутгарт издвои рекордна сума за трансфер на Демировиќ

Штутгарт издвои рекордна сума за трансфер на Демировиќ

Штутгарт, 16 јули 2024 (МИА) – Германскиот вицешампион Штутгарт потпиша денеска договор со напаѓ...

Атлетико го позајми Саул на Севиља

Атлетико го позајми Саул на Севиља

Севиља, 16 јули 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља официјално објави дека следнат...

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунјатед

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунјатед

  Данди, 16 јули 2024 (МИА) – Шкотскиот фудбалски прволигаш Данди Јунајтед го комплетир...

Медиуми: ПСЖ ќе ги обнови преговорите со Осимен

Медиуми: ПСЖ ќе ги обнови преговорите со Осимен

Париз, 15 јули 2024 (МИА) – Францускиот фудбалски шампион ПСЖ има намера да ги обнови преговорит...

Манчестер јунајтед го купи Зиркце од Болоња за 42,5 милиони евра.

Манчестер јунајтед го купи Зиркце од Болоња за 42,5 милиони евра.

Манчестер, 14 јули 2024 (МИА) – Манчестер јунајтед денес го официјализира трансферот на Џошуа Зиркце...

Коринтијанс во преговори за трансфер на Балотели

Коринтијанс во преговори за трансфер на Балотели

Рио де Женеиро, 12 јули 2024 (МИА) – Директорот на Коринтијанс, Клаудинеј Алвеш, денеска потврди...

Првото ново засилување на Јунајтед пристигна во Манчестер, поминува медицински прегледи

Првото ново засилување на Јунајтед пристигна во Манчестер, поминува медицински прегледи

Манчестер, 12 јули 2024 (МИА) - Холандскиот напаѓач Џошуа Зиркзе пристигна во Манчестер, пренесуваат...

Милан ги договори условите за трансфер на Фофана

Милан ги договори условите за трансфер на Фофана

Милано, 11 јули 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Милан ги договори условите околу...

Ван де Бек го напушти Манчестер јунајтед

Ван де Бек го напушти Манчестер јунајтед

Манчестер, 10 јули 2024 (МИА) – Холандскиот 27-годишен фудбалер Дони Ван де Бек објави денеска д...

Борусија Дортмунд договори трансфер на Грос

Борусија Дортмунд договори трансфер на Грос

Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на премиерлигашот Брајтон, Паскал Грос е...

Јувентус го продава Киеза за да обезбеди средства за трансфер на Санчо

Јувентус го продава Киеза за да обезбеди средства за трансфер на Санчо

Торино, 8 јули 2024 (МИА) - Напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза може да го напушти клубот од Торин...

Манчестер јунајтед подготвен да плати 40 милиони евра за Циркзи

Манчестер јунајтед подготвен да плати 40 милиони евра за Циркзи

Лондон, 7 јули 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед е подготвен да го пла...

Брајтон плати 25 милиони фунти за холандскиот репрезентативец Вифер

Брајтон плати 25 милиони фунти за холандскиот репрезентативец Вифер

Брајтон, 6 јули 2024 (МИА) – Холандскиот фудбалски репрезентативец Матс Вифер ги напушти редовит...

Аталанта го објави трансферот на Заниоло

Аталанта го објави трансферот на Заниоло

Бергамо, 5 јули 2024 (МИА) - Аталанта го ангажираше играчот од средниот ред Николо Заниоло како поза...

Германскиот шампион е заинтересиран за Хумелс

Германскиот шампион е заинтересиран за Хумелс

Леверкузен, 3 јули 2024 (МИА) - Германскиот шампион Баер Леверкузен е заинтересиран за дефанзивецот...

Image

Остани поврзан