• петок, 24 мај 2024
Иран и се закани на секоја земја што „го отвора својот воздушен простор“ за израелски напад врз Иран

Иран и се закани на секоја земја што „го отвора својот воздушен простор“ за израелски напад врз Иран

Техеран, 13 април 2024 (МИА) - Иранскиот министер за одбрана Мохамед Реза Аштиани предупредува дека...

Јордан прогласи вонредна состојба поради иранскиот напад врз Израел

Јордан прогласи вонредна состојба поради иранскиот напад врз Израел

Аман, 13 април 2024 (МИА) – Јордан прогласи вонредна состојба поради стравувањата од ирански напад в...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 14 април 2024 Скопје – Иницијатива...

Управен суд пресуди во полза на Академија зa судии и јавни обвинители

Управен суд пресуди во полза на Академија зa судии и јавни обвинители

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Управниот суд ја уважил тужбата од Академија зa судии и јавни обвините...

Либан го затвори својот воздушен простор поради иранскиот напад врз Израел

Либан го затвори својот воздушен простор поради иранскиот напад врз Израел

Бејрут, 13 април 2024 (МИА) - Либан најави привремено затворање на својот воздушен простор, поради з...

Хамнеи: Ционистичкиот режим ќе биде казнет

Хамнеи: Ционистичкиот режим ќе биде казнет

Техеран, 13 април 2024 (МИА) – Иранскиот ајатолах Хамнеи на својот официјален профил на Х објави обр...

Извори: Сириската армија ги стави своите ракетни системи во состојба на готовност

Извори: Сириската армија ги стави своите ракетни системи во состојба на готовност

Дамаск, 13 април 2024 (МИА) – Сирија ги стави во состојба на висока готовност своите системи за одбр...

Јаневска на тркалезна маса во Корча ја изразила загриженоста од иселувањето на Македонците од Пустец и се помалиот број ученици

Јаневска на тркалезна маса во Корча ја изразила загриженоста од иселувањето на Македонците од Пустец и се помалиот број ученици

Пустец, 13 април 2024 (МИА) - Претседателката на Комисијата за образование на ВМРО-ДПМНЕ, денеска уч...

Нетанјаху свика состанок на воениот кабинет во Тел Авив

Нетанјаху свика состанок на воениот кабинет во Тел Авив

Тел Авив, 13 април 2024 (МИА) – Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху свика состанок на воениот каб...

ИДФ следат повеќе од 100 дронови кои Иран ги лансирал кон Израел

ИДФ следат повеќе од 100 дронови кои Иран ги лансирал кон Израел

Тел Авив, 13 април 2024 (МИА) – Израелската војска досега идентификувала повеќе од 100 дронови ланси...

Ирак го затвори воздушниот простор поради нападот на Иран врз Израел

Ирак го затвори воздушниот простор поради нападот на Иран врз Израел

Багдад, 13 април 2024 (МИА) – Ирак соопшти дека го затвора својот воздушен простор и го прекинува це...

Израел наводно почнал да пресретнува ирански дронови над Јордан и Сирија

Израел наводно почнал да пресретнува ирански дронови над Јордан и Сирија

Тел Авив, 13 април 2024 (МИА) – Израелската телевизија Канал 12, без да наведе никакви извори, јави...

Ирански медиуми јавија дека Техеран лансирал трет бран дронови кон Израел

Ирански медиуми јавија дека Техеран лансирал трет бран дронови кон Израел

Техеран, 13 април 2024 (МИА) – Медиумите поврзани со властите во Иран јавија дека Техеран лансирал т...

Јорданската воздушна одбрана е подготвена да го собори секое иранско летало што ќе го наруши нејзиниот воздушен простор

Јорданската воздушна одбрана е подготвена да го собори секое иранско летало што ќе го наруши нејзиниот воздушен простор

Аман, 13 април 2024 (МИА) – Јорданската воздушна одбрана е подготвена да пресретне и собори какви би...

ИРГЦ вели дека нападот врз Израел е одговор на нападот врз конзуларниот комплекс во Дамаск

ИРГЦ вели дека нападот врз Израел е одговор на нападот врз конзуларниот комплекс во Дамаск

Техеран, 13 април 2024 (МИА) – Корпусот на Исламската револуционерна гарда издаде соопштение во кое...

Image

Остани поврзан