• сабота, 23 септември 2023
АБА: МЗТ Скопје Аеродром немоќен против Црвена ѕвезда

АБА: МЗТ Скопје Аеродром немоќен против Црвена ѕвезда

Скопје, 8 јануари 2023 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја продолжија серијата порази во А...

Саниран дефектот на улицата „Трнодол“

Саниран дефектот на улицата „Трнодол“

Скопје, 8 јануари 2023 (МИА) - Саниран е дефектот на улицата „Трнодол“ бб, соопшти ЈП Водовод и кана...

Силен земјотрес регистриран на Вануату, издадено предупредување за цунами

Силен земјотрес регистриран на Вануату, издадено предупредување за цунами

Велингтон, 8 јануари 2023 (МИА) – На пацифичкиот архипелаг Вануату денеска е регистриран земјотрес с...

Кристерсон: Турција има барања кои Шведска не може и не сака да ги исполни

Кристерсон: Турција има барања кои Шведска не може и не сака да ги исполни

Стокхолм, 8 јануари 2023 (МИА) – Шведскиот премиер Улф Кристерсон денеска изјави дека Турција, која...

УНХЦР: Војната во Украина предизвика најголем бран бегалци од Втората светска војна

УНХЦР: Војната во Украина предизвика најголем бран бегалци од Втората светска војна

Берлин, 8 јануари 20233 (МИА) – Агенцијата за бегалци на Обединети нации (УНХЦР) соопшти дека рускат...

Улица „Трнодол“ вечерва без вода

Улица „Трнодол“ вечерва без вода

Претрес во тетовско Долно Палчиште, приведени две лица

Претрес во тетовско Долно Палчиште, приведени две лица

Скопје, 8 јануари 2023 (МИА) - Во тетовско Долно Палчиште попладнево, околу 14.00 часот, полициски с...

Во ТППЕ М. Каменица инсталирана најсовремена опрема во рамки на проект за прекугранична соработка

Во ТППЕ М. Каменица инсталирана најсовремена опрема во рамки на проект за прекугранична соработка

Македонска Каменица, 8 јануари 2023 (МИА)

Саниран дефектот на водоводната линија еден во Штип

Саниран дефектот на водоводната линија еден во Штип

Штип, 8 јануари 2023 (МИА) - Саниран е големиот дефект на главната водоводна линија еден, лоциран по...

Советникот на Стејт департментот Шоле во посета на Северна Македонија, Косово и Србија

Советникот на Стејт департментот Шоле во посета на Северна Македонија, Косово и Србија

Скопје, 8 јануари 2023 (МИА) – Советникот на Стејт департментот на САД Дерек Шоле од 11 до 13 ј...

Во Штрпце одржан протест поради вооружениот напад врз две момчиња

Во Штрпце одржан протест поради вооружениот напад врз две момчиња

Белград, 8 јануари 2023 (МИА) – Неколку илјади луѓе денеска протестираа во Штрпце поради ранувањето...

Пелеши најави дека Албанија ќе ја зајакне кибер одбраната

Пелеши најави дека Албанија ќе ја зајакне кибер одбраната

Тирана, 8 јануари 2023 (МИА) – Албанскиот министер за одбрана Нико Пелеши на п...

На протест во Косовска Митровица Вучиќ обвинет за предавство

На протест во Косовска Митровица Вучиќ обвинет за предавство

Белград, 8 јануари 2023 (МИА) – Неколку десетици граѓани денеска протестираа во северниот дел на Кос...

Во Германија спречен терористички напад со боени отрови

Во Германија спречен терористички напад со боени отрови

Берлин, 8 јануари 2023 (МИА) – Во германскиот град Кастроп-Рауксел синоќа е уапсен 32-годишен државј...

Во Средоземно Море спасени 110 мигранти

Во Средоземно Море спасени 110 мигранти

Париз, 8 јануари 2023 (МИА) – Хуманитарните организации Лекари без граници (МСФ) и СОС Медитеран спа...

Image

Остани поврзан