• четврток, 20 јуни 2024
Македонската репрезентација бележи пад од две места на најновата ФИФА ранг-листа

Македонската репрезентација бележи пад од две места на најновата ФИФА ранг-листа

Цирих, 20 јуни 2024 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација има назадување од две места на нај...

Пике: Јамал ќе ја одбележи новата фудбалска ера

Пике: Јамал ќе ја одбележи новата фудбалска ера

Барселона, 20 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот капитен на Барселона, Жерар Пике верува дека шпанскиот и...

Германските власти стравуваат од терористички напади на Евро 2024

Германските власти стравуваат од терористички напади на Евро 2024

Берлин, 19 јуни 2024 (МИА) - Во Германија стравуваат дека терористички напади како оној на концертна...

Јувентус заинтересиран за Санчо

Јувентус заинтересиран за Санчо

Торино, 18 јуни 2024 (МИА) - Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер јунајт...

Меси одбил понуда на Ал-Хилал која можеше да му донесе 1,4 милијарди евра

Меси одбил понуда на Ал-Хилал која можеше да му донесе 1,4 милијарди евра

Ријад, 17 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Ал Хилал, Анмар Ал Каили зборуваше за неуспешните прего...

Европското фудбалско првенство во Германија едвај ќе влијае на економскиот раст, велат економистите

Европското фудбалско првенство во Германија едвај ќе влијае на економскиот раст, велат економистите

Минхен, 14 јуни 2024 (МИА) - Европското првенство во фудбал 2024., чиј домаќин е Германија, многу ма...

Мартинели: Винисиус ја заслужува Златната топка

Мартинели: Винисиус ја заслужува Златната топка

Лондон, 9 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Арсенал и репрезентацијата на Бразил, Габриел Мартинели сме...

Ибрахимовиќ: Играњето за репрезентацијата е најголемата работа што може да му се случи на еден фудбалер

Ибрахимовиќ: Играњето за репрезентацијата е најголемата работа што може да му се случи на еден фудбалер

Стокхолм, 9 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот шведски фудбалски репрезентативец Златан Ибрахимовиќ им се...

Ортега останува во Манчестер сити до 2026 година

Ортега останува во Манчестер сити до 2026 година

Манчестер, 8 јуни 2024 (МИА) – Раководството на англискиот фудбалски шампион Манчестер сити на своја...

Витсел ќе го продолжи договорот со Атлетико Мадрид до 2025 година

Витсел ќе го продолжи договорот со Атлетико Мадрид до 2025 година

Мадрид, 8 јуни 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Аксел Витсел ќе го продолжи договорот с...

Кварацхелија нема да добие дозвола од Наполи за трансфер во ПСЖ

Кварацхелија нема да добие дозвола од Наполи за трансфер во ПСЖ

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Наполи, Квича Кварацхелија, најверојатно нема да го н...

Момците од Газа се вртат кон фудбалот за, барем за момент, да ја заборават војната

Момците од Газа се вртат кон фудбалот за, барем за момент, да ја заборават војната

8 јуни 2024 RFI/AFP  Во Кан Јунис, јужен град на крајбрежната...

Зидан се враќа во фудбалот

Зидан се враќа во фудбалот

Париз, 5 јуни 2024 (МИА) - Зинедин Зидан призна дека ги „наполнил батериите“ и е подготвен да му се...

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина, 29 мај 2024 (МИА) – Под драконски безбедносни мерки, според портпаролката на грчката полиција...

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина, 28 мај 2024 (МИА) – Утрешното финале на УЕФА Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиоренти...

Image

Остани поврзан