• недела, 14 јули 2024
Собраниската Комисија за економски прашања поддржа десет предлог-закони со кои се доуредуваат надлежностите на Министерството за енергетика

Собраниската Комисија за економски прашања поддржа десет предлог-закони со кои се доуредуваат надлежностите на Министерството за енергетика

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Собраниската Комисија за економски прашања, труд и енергетска политика...

Собранието на седница ќе се изјасни за потребата за носење на неколку закони по скратена постапка

Собранието на седница ќе се изјасни за потребата за носење на неколку закони по скратена постапка

Собрание, 10 јули 2024 (МИА) - Собранието денеска треба да ја започне 10. седница на која на дневен...

Уставениот суд ќе расправа по четири иницијативи за оценување уставност и законитост и еден предлог за решавање на судир на надлежности

Уставениот суд ќе расправа по четири иницијативи за оценување уставност и законитост и еден предлог за решавање на судир на надлежности

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Уставниот суд на денешната 21. седница, како што е најавено, треба да р...

ДКСК ќе одржи седница

ДКСК ќе одржи седница

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одр...

Собранието ќе ја одржи 9. седница

Собранието ќе ја одржи 9. седница

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 9. седниц...

Укинување на економските директори во јавните здравствени установи денеска на владина седница

Укинување на економските директори во јавните здравствени установи денеска на владина седница

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Владата на денешната седница ќе ги разгледу...

Специјална седница на СБ на ОН за тешката хуманитарна ситуација во Појасот Газа

Специјална седница на СБ на ОН за тешката хуманитарна ситуација во Појасот Газа

Њујорк, 1 јули 2024 (МИА) – Советот за безбедност на Обединети нации утре ќе одржи специјална седниц...

ДУИ одржува Генерален совет, Ахмети повторно вели дека не се почитува легитимитетот на гласачите Албанци

ДУИ одржува Генерален совет, Ахмети повторно вели дека не се почитува легитимитетот на гласачите Албанци

Тетово, 30 јуни 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција денеска во Тетово почна седница на Г...

Прва седница на Влада: Повисоки пензии, укинат факултетот за здравствени науки во Струга, нови именувања 

Прва седница на Влада: Повисоки пензии, укинат факултетот за здравствени науки во Струга, нови именувања 

Скопје, 28 јуни 2024 Владата на Република Северна Македонија донесе повеќе одлуки за именува...

Ѓорѓиевски: Досега реализиравме 90 отсто, 70-годишнината ќе ја дочекаме со 100 процентна реализација од ветеното

Ѓорѓиевски: Досега реализиравме 90 отсто, 70-годишнината ќе ја дочекаме со 100 процентна реализација од ветеното

Скопје, 28 јуни 2024 Општина Кисела Вода денес ја одржа свечената седница по повод својот 69...

Одржана третата средница на Штабот за заштита и спасување на општина Илинден

Одржана третата средница на Штабот за заштита и спасување на општина Илинден

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Во просториите на Општина Илинден се одржа третата седница на Штабот за...

Почнува собраниската постапка за дополнување на Законот за енергетика за да се намали цената на струјата од 1 јули

Почнува собраниската постапка за дополнување на Законот за енергетика за да се намали цената на струјата од 1 јули

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Собранието денеска ќе ја одржи 8. седница на која на дневен ред се вери...

Судијката Билјана Иванова времено упатена за вршител на должност претседател на Основен суд Берово

Судијката Билјана Иванова времено упатена за вршител на должност претседател на Основен суд Берово

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Судскиот Совет на Република Северна Македонија денеска донесе одлука су...

Седница на Судскиот совет

Седница на Судскиот совет

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Судскиот совет на Република Северна Македонија денеска треба да ја одрж...

Европски фронт нема да гласа за новата Влада, пратениците ја напуштија седницата

Европски фронт нема да гласа за новата Влада, пратениците ја напуштија седницата

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Европскиот фронт вечерва ја напушти собраниската седница на која се деб...

Image

Остани поврзан