• четврток, 18 јули 2024
Руни ги спореди Фергусон и Гвардиола

Руни ги спореди Фергусон и Гвардиола

Лондон, 9 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, направи споредба м...

Вејн Руни на чекор да го преземе Плимут

Вејн Руни на чекор да го преземе Плимут

Лондон, 25 мај 2024 (МИА) – Легендата на англискиот фудбал Вејн Руни е на чекор да седне на клуп...

Руни кон раководството на Јунајтед: Задржете го Бруно и ослободете се од другите

Руни кон раководството на Јунајтед: Задржете го Бруно и ослободете се од другите

Манчестер, 16 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед не може да се опорави по заминувањето на Сер Алекс...

На Руни ќе му биде врачена наградата за фудбалска легенда во Англија

На Руни ќе му биде врачена наградата за фудбалска легенда во Англија

Лондон, 6 март 2024 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед и Евертон, Вејн Руни ќе ја доб...

Руни сака да му биде помошник на Гвардиола во Сити

Руни сака да му биде помошник на Гвардиола во Сити

  Лондон, 21 февруари 2024 (МИА) – Поранешниот легендарен напаѓач на Манчестер јунајтед...

Руни доби отказ на клупата на Бирмингем

Руни доби отказ на клупата на Бирмингем

Бирмингем, 2 јануари 2024 (МИА) – Поранешниот прославен англиски фудбалски репрезентативец Вејн Руни...

Руни и Виеира примени во „Куќата на славните“ во Премиер лигата

Руни и Виеира примени во „Куќата на славните“ во Премиер лигата

Лондон, 23 март 2022 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Вејн Руни и поранешниот играч о...

Полицијата нема да преземе ништо по жалбата на Руни за уцена со компромитирачки фотографии

Полицијата нема да преземе ништо по жалбата на Руни за уцена со компромитирачки фотографии

Лондон, 28 јули 2021 (МИА) - Полицијата во округот Чешир нема да преземе ништо против жалбата на тренер...

Синот на Руни потпиша за Манчестер јунајтед

Синот на Руни потпиша за Манчестер јунајтед

Манчестер, 18 декември 2020 (МИА) - Најстариот син на легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Вејн...

Руни може да стане главен тренер на Дерби Каунти

Руни може да стане главен тренер на Дерби Каунти

Лондон, 15 октомври 2020 (МИА) – Поранешниот англиски фудбалски репрезентативец Вејн Руни наскоро може...

Руни: Баерн има предност, но моето чувство е за ПСЖ

Руни: Баерн има предност, но моето чувство е за ПСЖ

Лисабон, 23 август 2020 (МИА) - Поранешниот капитен на Англија го коментираше претстојното финале во Ли...

Руни: Јунајтед направи голема грешка со отпуштањето на Ван Гал

Руни: Јунајтед направи голема грешка со отпуштањето на Ван Гал

Манчестер, 17 мај 2020 (МИА) - Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни верува дека „црвените ѓаволи“...

За Чех, Руни беше најтешкиот противник во Премиер лигата

За Чех, Руни беше најтешкиот противник во Премиер лигата

Лондон, 10 мај 2020 (МИА) - Поранешниот голман на Челзи и Арсенал, Петр Чех, кажа кој му беше најтежок...

Руни не е во „војна“ со раководството на Дерби

Руни не е во „војна“ со раководството на Дерби

Дерби, 24 април 2020 (МИА) - Поранешниот капитен на англиската репрезентација Вејн Руни не води „војна...

Руни призна: Ливерпул го има најдобриот напад на светот

Руни призна: Ливерпул го има најдобриот напад на светот

Дерби, 19 април 2020 (МИА) - Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни изјави дека е болно...

Image

Остани поврзан