• петок, 21 јуни 2024
Николоски: Автопатот Охрид-Кичево, експресниот пат Градско-Прилеп и браната Отиња се проектите на кои првично ќе се посветам

Николоски: Автопатот Охрид-Кичево, експресниот пат Градско-Прилеп и браната Отиња се проектите на кои првично ќе се посветам

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и предлог за министер за транспорт Алекс...

Мицкоски со партиска делегација на средба со Стефани Руст од НДИ

Мицкоски со партиска делегација на средба со Стефани Руст од НДИ

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со координаторот...

Ќе работам за македонско национално единство, порача мандатарот Мицкоски

Ќе работам за македонско национално единство, порача мандатарот Мицкоски

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкос...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува партија на народот, ќе работам на градење единствени позиции за стратешките прашања

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува партија на народот, ќе работам на градење единствени позиции за стратешките прашања

Велес, 17 јуни 2024 (МИА) – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање нова влада Христијан...

ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи свеченост „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година...

Панче Тошковски се заблагодари за предлогот да биде министер за внатрешни работи

Панче Тошковски се заблагодари за предлогот да биде министер за внатрешни работи

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) –  Предложениот кандидат за министер за внатрешни работи,  Панч...

Мицкоски: Очекувам дека сите пратеници безусловно ќе гласаме за законот за локална самоуправа

Мицкоски: Очекувам дека сите пратеници безусловно ќе гласаме за законот за локална самоуправа

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) – Мандатарот за формирање влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Реакција на министерот за правда Кренар Лога на изјавата на мандатарот за состав на влада Христијан Мицкоски

Реакција на министерот за правда Кренар Лога на изјавата на мандатарот за состав на влада Христијан Мицкоски

12 јуни 2024  Почитуван мандатар Среќата за да бидете премиер уште од 2020 ви б...

Лефков: Законот за реорганизација на работата на органите на државната управа ги средува надлежностите помеѓу министерствата

Лефков: Законот за реорганизација на работата на органите на државната управа ги средува надлежностите помеѓу министерствата

10 јуни 2024  „Во првите 30 дена по изборите се случуваат...

Реакција на СДСМ на изјавата на Марија Митева

Реакција на СДСМ на изјавата на Марија Митева

Скопје, 9 јуни 2024 Само еден месец по парламентарните избори, јасно е дека ДПМНЕ го излажа...

Митева: Законот за реорганизација на државната управа изгласан со двотретинско мнозинство

Митева: Законот за реорганизација на државната управа изгласан со двотретинско мнозинство

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева денеска на прес-конференц...

Собранието за в петок закажа седница за законските измени за реорганизација на министерствата

Собранието за в петок закажа седница за законските измени за реорганизација на министерствата

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Собранието задутре ќе ја одржи втората седница, на чиј дневен ред е и Пр...

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „В...

Лога изрази загриженост пред меѓународниот фактор за можноста за распуштање на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители, ВМРО-ДПМНЕ со одговор дека е време за одговорност

Лога изрази загриженост пред меѓународниот фактор за можноста за распуштање на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители, ВМРО-ДПМНЕ со одговор дек...

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) – Министерот за правда Кренар Лога испратил п...

Мицевски очекува да има двотретинско мнозинство за законските измени за реорганизација на министерствата

Мицевски очекува да има двотретинско мнозинство за законските измени за реорганизација на министерствата

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) – Координаторот на пратеничката група на ВМРО...

Image

Остани поврзан