• петок, 21 јуни 2024
Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја с...

Милошоски: ДУИ ги приватизација игрите на среќа

Милошоски: ДУИ ги приватизација игрите на среќа

Скопје, 4 октомври 2023 (МИА) - Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешната прес-конфе...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата нема да гласаат за уставните измени, а најмалку и двајца од владејачкото мнозинство

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата нема да гласаат за уставните измени, а најмалку и двајца од владејачкото мнозинство

Скопје, 25 мај 2023 Врз пратениците и врз раководството на ВМРО-ДПМНЕ можам да кажам дека им...

Уставниот суд го отфрли барањето поднесено од Антонијо Милошоски

Уставниот суд го отфрли барањето поднесено од Антонијо Милошоски

Скопје, 1 февруари 2023 (МИА) - Уставниот суд оцени дека обвинителниот акт не п...

Милошоски: Прва меѓувладина конференција според европските правила е онаа на која што се усвојува преговарачката рамка

Милошоски: Прва меѓувладина конференција според европските правила е онаа на која што се усвојува преговарачката рамка

Скопје, 21 јули 2022 Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието во своето г...

Милошоски: Забелешките на ВМРО-ДПМНЕ на Предлогот се конкретни за македонскиот пат да биде заштитен од анахрони и ретроградни процеси

Милошоски: Забелешките на ВМРО-ДПМНЕ на Предлогот се конкретни за македонскиот пат да биде заштитен од анахрони и ретроградни процеси

Скопје, 7 јули 2022 Денешната прес конференција би са...

Милошоски: Бараме Комисијата за деловнички прашања да расправа за однесувањето на собранискиот претседател Џафери

Милошоски: Бараме Комисијата за деловнички прашања да расправа за однесувањето на собранискиот претседател Џафери

Скопје, 18 мај 2022 Денес, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ по...

Милошоски: Тупанчевски да го смени последниот министер на Милошевиќ

Милошоски: Тупанчевски да го смени последниот министер на Милошевиќ

Скопје, 8 февруари 2021 Денес, би сакал да го искажам ставот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коа...

Милошоски: Предложениот закон за една изборна единица да влезе во собраниска процедура

Милошоски: Предложениот закон за една изборна единица да влезе во собраниска процедура

Скопје, 1 февруари 2022 (МИА) - Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средби со тројца прате...

Милошоски: Заев и неговите најблиски соработници да обезбедат мирна транзиција на власта

Милошоски: Заев и неговите најблиски соработници да обезбедат мирна транзиција на власта

Скопје, 10 ноември 2021 (МИА) - Пратеникот и член на ИК  на ВМРО-ДПМНЕ,

ВМРО-ДПМНЕ бара локалните избори да се одржат на 17 октомври

ВМРО-ДПМНЕ бара локалните избори да се одржат на 17 октомври

Скопје, 21 јули 2021 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ очекува партиите да го почитуваат...

Милошоски: Одговорност за случајот Мафија по хиерархија кај министерот или другите надредени нема

Милошоски: Одговорност за случајот Мафија по хиерархија кај министерот или другите надредени нема

Скопје, 11 мај 2021 Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни з...

Милошоски од Битола: Петровска нема реализирано ниту пет проценти од изборната програма

Милошоски од Битола: Петровска нема реализирано ниту пет проценти од изборната програма

Скопје, 28 април 2021 Денеска сме тука во Битола во Оризари дојдовме да оддадеме почит на Бошко и него...

Милошоски: За интерпелацијата на Венко Филипче имаме поддршка и од другите опозициски партии

Милошоски: За интерпелацијата на Венко Филипче имаме поддршка и од другите опозициски партии

Скопје, 17 март 2021 Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, одговарајќи на новинарско прашање ка...

Милошоски: Тутунарите се незадоволни од третманот на власта, како пратеничка група ќе вршиме притисок трудот и маката да им се исплати

Милошоски: Тутунарите се незадоволни од третманот на власта, како пратеничка група ќе вршиме притисок трудот и маката да им се исплати

Скопје, 17 март 2021 Денеска давам изјава од посетата на Демир Хисар и Крушево. Главната тема на средб...

Image

Остани поврзан