• петок, 21 јуни 2024
Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Париз, 2 мај 2024 (МИА) - Песимистичките најави од Париз за жал се остварија - повредата на Лукас Ер...

Милан одлучи за цената на Ернандез

Милан одлучи за цената на Ернандез

Милано, 28 февруари (МИА) - Милан одлучи за цената на Тео Ернандез. Клубот е подготвен да се раздели...

Ернандез ги прекина преговорите со Баерн за нов договор и е во контакт со ПСЖ

Ернандез ги прекина преговорите со Баерн за нов договор и е во контакт со ПСЖ

Париз, 25 мај 2023 (МИА) – Францускиот фудбалер Лукас Ернандез ги прекина преговорите со Баерн за но...

Баерн планира да го продолжи договорот со Ернандез и покрај тешката повреда на Светското првенство

Баерн планира да го продолжи договорот со Ернандез и покрај тешката повреда на Светското првенство

Минхен, 25 ноември 2022 (МИА) - Раководството на Баерн планира да го продолжи договорот со францускиот...

Баерн нема да купува замена за Ернандез: Тој е борец и ќе се врати силен

Баерн нема да купува замена за Ернандез: Тој е борец и ќе се врати силен

Минхен, 23 ноември 2022 (МИА) - Баерн во зимскиот преоден рок нема да купува играч...

За Ернандез заврши Мундијалот во Катар

За Ернандез заврши Мундијалот во Катар

Ал Вакрах, 23 ноември 2022 (МИА) – Францускиот дефанзивец Лукас Ернандез повеќе нема да игра на Светско...

Ернандез повеќе не е селекторот на Аргентина

Ернандез повеќе не е селекторот на Аргентина

Буенос Аирес, 4 септември 2021 (МИА) - Аргентинската кошаркарска федерација на официјалната веб-страниц...

Милан одби да го продаде Тео Eрнандез на ПСЖ за 40 милиони евра

Милан одби да го продаде Тео Eрнандез на ПСЖ за 40 милиони евра

Милано, 15 јули 2021 (МИА) - Милан ја одбил понудата на Пари Сен-Жермен за дефанзивецот Тео Ернандез, о...

Ернандез: Сакам да останам во Милан, благодарен сум на клубот

Ернандез: Сакам да останам во Милан, благодарен сум на клубот

Милано, 18 јуни 2020 (МИА) - Левиот бек на Милан, Тео Eрнандез изрази голема радост што е во клубот, а...

Ернандез: Обрадовиќ за еден ден заработува онолку колку што јас заработувам за повеќе од еден месец

Ернандез: Обрадовиќ за еден ден заработува онолку колку што јас заработувам за повеќе од еден месец

Буенос Аирес, 12 април 2020 (МИА) - Серхио Ернандез, селектор на репрезентацијата на Аргентина, смета д...

Image

Остани поврзан