• петок, 21 јуни 2024
Меси ја предводи Аргентина на Копа Америка

Меси ја предводи Аргентина на Копа Америка

Буенос Аирес, 15 јуни 2024 (МИА) – Селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел С...

Ди Марија пред трансфер во Турција

Ди Марија пред трансфер во Турција

Истанбул, 5 мај 2024 (МИА) - Турскиот гигант Бешикташ испраќа сезона полна со неуспеси и веќе размис...

Скалони: Само Меси и Ди Марија имаат загарантирани места

Скалони: Само Меси и Ди Марија имаат загарантирани места

Лос Анџелес, 27 март 2024 (МИА) - Селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Скалон...

Семејството на Ди Марија доби смртни закани

Семејството на Ди Марија доби смртни закани

Росарио, 26 март 2024 (МИА) - Семејството на аргентинскиот фудбалер Анхел Ди Марија добило смртни за...

Ди Марија: Само два пати играв во Лига Европа, сега имам шанса да победам

Ди Марија: Само два пати играв во Лига Европа, сега имам шанса да победам

Лисабон, 13 декември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Бенфика, Анхел Ди Марија се надева д...

Ди Марија остро одговори на зборовите на Матеус дека Меси не ја заслужил Златната топка

Ди Марија остро одговори на зборовите на Матеус дека Меси не ја заслужил Златната топка

Лисабон, 1 ноември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Бенфика и Аргентина, Анхел Ди Марија о...

Интер Мајами размислува да го ангажира Ди Марија

Интер Мајами размислува да го ангажира Ди Марија

Мајами, 8 јуни 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред Анхел Ди Марија би можел да се пресели во Инт...

Ди Марија на лето би можел да се пресели во Барселона доколку Меси се врати во шпанскиот клуб

Ди Марија на лето би можел да се пресели во Барселона доколку Меси се врати во шпанскиот клуб

Барселона, 27 мај 2023 (МИА) - Барселона е заинтересирана за напаѓачот на Јувентус, Анхел Ди Марија,...

Јувентус нема да го продолжи договорот со Ди Марија, променета стратегијата на клубот

Јувентус нема да го продолжи договорот со Ди Марија, променета стратегијата на клубот

Торино, 25 мај 2023 (МИА) - Анхел Ди Марија ќе го напушти Јувентус. Договорот на аргентинскиот играч...

Јувентус се премисли за продолжување на договорот со Ди Марија

Јувентус се премисли за продолжување на договорот со Ди Марија

Торино, 22 мај 2023 (МИА) - Крилниот напаѓач на Јувентус, Анхел ди Марија наскоро може да го напушти...

Ди Марија ќе го продолжи договорот со Јувентус

Ди Марија ќе го продолжи договорот со Јувентус

Торино, 2 април 2023 (МИА) - Фудбал...

Ди Марија сака да остане во Европа уште една година

Ди Марија сака да остане во Европа уште една година

Торино, 9 февруари 2023 (МИА) - Анхел Ди Марија сака да продолжи да игра во Евр...

Ди Марија за исклучувањето против Монца: Поразот е моја вина, се извинувам за несоодветната реакција

Ди Марија за исклучувањето против Монца: Поразот е моја вина, се извинувам за несоодветната реакција

Монца, 18 септември 2022 (МИА) - Анхел Ди Марија ја презема одговорноста за поразот на Јувентус од Монц...

Ди Марија ќе го пропушти натпреварот на Јувентус против ПСЖ, Паредес е во составот

Ди Марија ќе го пропушти натпреварот на Јувентус против ПСЖ, Паредес е во составот

Торино, 5 септември 2022 (МИА) - Анхел Ди Марија ќе го пропушти натпреварот од Лигата на шампионите про...

Ди Марија избра со кој број ќе настапува во Јувентус

Ди Марија избра со кој број ќе настапува во Јувентус

Торино, 9 јули 2022 (МИА) - Аргентинскиот напаѓач Анхел Ди Марија од вчера и официјално стана играч на...

Image

Остани поврзан