• недела, 14 јули 2024
Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк: Да се зајакне соработката во градење на иднината на Македонија

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк: Да се зајакне соработката во градење на иднината на Македонија

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски, оствари средби со македонската дијаспора...

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за „Ал џезира“, говорејќи за в...

Мицкоски: Иднината на регионот е во борбата за посилна економија, соработка и создавање на иднина

Мицкоски: Иднината на регионот е во борбата за посилна економија, соработка и создавање на иднина

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Р...

Средба Мицкоски - Орбан: Постигнат е договор за специјална финансиска соработка со Унгарија

Средба Мицкоски - Орбан: Постигнат е договор за специјална финансиска соработка со Унгарија

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Македонскиот премиер Христијан Мицкоски денеска во Вашингтон, САД, ...

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Атина, 11 јули 2024 (МИА) – Владата и премиерот Кирјакос Мицотакис следат одговорна надворешна полит...

СДСМ со реакција дека Мицкоски ја криел средбата со Главчев, ВМРО-ДМПНЕ нагласува дека нема тајни средби на јавен настан

СДСМ со реакција дека Мицкоски ја криел средбата со Главчев, ВМРО-ДМПНЕ нагласува дека нема тајни средби на јавен настан

Скоје, 11 јули 2024 (МИА) - Опозициската СДСМ денеска преку сооппштение реагира дека премиерот Христ...

Мицкоски на вечера во Белата куќа приредена од Бајден, од Вашингтон со порака фокусот да се стави на иднината, на добрососедството и соработката

Мицкоски на вечера во Белата куќа приредена од Бајден, од Вашингтон со порака фокусот да се стави на иднината, на добрососедството и соработката

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски која ја предв...

Мицкоски: Долго време бевме заложници на минатото, да се фокусираме на иднината, да бидеме добри соседи и да соработуваме

Мицкоски: Долго време бевме заложници на минатото, да се фокусираме на иднината, да бидеме добри соседи и да соработуваме

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Долго време регионот и Македонија како држава беа заложници на минатото...

Митева: Од продуктивните средби на Мицкоски и делегацијата на Самитот на НАТО можеме да очекуваме позитивни ефекти 

Митева: Од продуктивните средби на Мицкоски и делегацијата на Самитот на НАТО можеме да очекуваме позитивни ефекти 

10 јули 2024  Премиерот Мицкоски можевме да го видиме на многу различни средби во текот...

Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

10 јули 2024  Присуството на Мицкоски на Самитот на НАТО во Вашингтон е поради храб...

Средба Мицкоски - Мелони: Побарана поддршка од Италија за реализација на стратешкиот интерес за влез на државата во ЕУ

Средба Мицкоски - Мелони: Побарана поддршка од Италија за реализација на стратешкиот интерес за влез на државата во ЕУ

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Владата Христијан Мицкоски на маргините на НАТО ост...

Во денешната официјална програма на Мицотакис во Вашингтон не е предвидена средба со Мицкоски

Во денешната официјална програма на Мицотакис во Вашингтон не е предвидена средба со Мицкоски

Атина, 10 јули 2024 (МИА) – Во официјалната програма на грчкиот премиер...

Втор ден Самит на НАТО, неизвесна средба Мицкоски со Мицотакис

Втор ден Самит на НАТО, неизвесна средба Мицкоски со Мицотакис

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) –  Во Вашингтон продолжува Самитот на НАТО, со кој се одбележуваат 7...

Средба на премиерот Мицкоски со  конгресменката Клаудија Тени, копретседавач на македонската група за пријателство на Конгресот на САД

Средба на премиерот Мицкоски со конгресменката Клаудија Тени, копретседавач на македонската група за пријателство на Конгресот на САД

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук профил објави дека оств...

Мицкоски од Вашингтон: Со новата Влада почнаа реформите, инвестициите, дигиталната трансформација, за подобар животен стандард 

Мицкоски од Вашингтон: Со новата Влада почнаа реформите, инвестициите, дигиталната трансформација, за подобар животен стандард 

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Во рамки на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Репуб...

Image

Остани поврзан